Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-05-30, 11:16


20 maja br. w Katowicach młodzieżowcy ze szkółki „Wrzuć nudę do kosza” podsumowali swój udział w rozgrywkach Junior NBA Polska, zdobywając 3. miejsce.

Drogę do ogólnopolskich rozgrywek łańcuckich Sokołów szczegółowo opisywaliśmy TUTAJ. Jednak warto przypomnieć, iż w rywalizacji wzięła udział drużyna z rocznika U-13 M. Cała liga rozpoczęła się od Draftu na wzór NBA, gdzie wylosowana została drużyna BOSTON CELTICS.
Cała liga była podzielona na 6 dywizji i każdej z nich było 5 drużyn. Ten etap rozgrywek był podzielony na 3 turnieje gdzie każdy zespół rozegrał mecz i rewanż z każdą z drużyn w dywizji, w sumie 8 meczów.

FOT. WRZUĆ NUDĘ DO KOSZA

Drużyna z Łańcuta nie przegrała żadnego meczu i z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce w Dywizji Atlantic.
Rywalami na owym etapie rozgrywek byli:
Toronto Raptors – Wili Rzeszów
Brooklyn Nets – Kuźnia-Stal Stalowa Wola
New York Knicks – AZS Politechnika Rzeszowska
Philadephia 76ers – Start Lublin

W następnym etapie rozgrywek łączyły się 3 dywizje konferencji wschodniej, po dwie z dwóch pierwszych miejsc i dwie z najlepszym bilansem. W Krakowie rozgrywany był Finał Konferencji gdzie łańcucianie
zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko w finale (trzema punktami) po bardzo wyrównanym meczu.
Drugie miejsce z tego etapu uprawniało do występu w ścisłym finale i walce o trzecie miejsce w całej lidze.

FOT. WRZUĆ NUDĘ DO KOSZA

Turniej finałowy odbył się 20 maja w Katowicach. Mecz o 3 miejsce całej ligi był bardzo emocjonujący dla zawodników trenerów i kibiców, których nie brakowało na hali w Katowicach.
Początek rywalizacji okazał się nieudany dla łańcuckiej drużyny, ponieważ buzujące emocje wpływały negatywnie na skuteczność i koncentrację. Czwarta kwarta to całkowita metamorfoza zespołu walka o każdy kawałek parkietu i odrabianie strat, wyjście na prowadzenie, którego przeciwnicy nie zdołali wyrwać.

Jak komentuje ten sukces Jerzy Koszuta:

Brązowe medale to ogromny sukces zespołu. Cały turniej to niesamowita przygoda dla wszystkich dzieci jak również ogromne doświadczenie i
możliwość rywalizowania z drużynami z całej Polski. Głównym celem tego cyklu rozgrywek jest wspaniała zabawa i propagowanie sporty i koszykówki. Chciałem podziękować trenerowi Patrykowi Buszcie za super przygotowanie i poprowadzenie zespołu. Poświęcony czas i włożona energia zaprocentowały.
FOT. WRZUĆ NUDĘ DO KOSZA

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Turniej Tenisa Ziemnego na łańcuckich kortach

Przez dwa dni 20-21.05, na łańcuckich kortach odbywał się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora MOSiR Łańcut.

Czytaj więcej

Rozpocznij swoją przygodę z nordic walking

Już w najbliższy piątek (19 maja) o godz. 18:30 organizatorzy zapraszają wszystkich fanów nordic walking do wspólnego przejścia trasą nadchodzących Mistrzostw Podkarpacia Nordic Walking 2023 – Łańcut.

Czytaj więcej

Siedem medali dla „Zielonych”

W dniach 13-14 maja 2023 roku odbyły się zawody Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Knurowie. Uczestnicy Pucharu Polski rywalizowali nie tylko o medale, ale także o kwalifikację do Mistrzostw Europy, natomiast zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach Polski walczyli o szansę startu w Mistrzostwach Świata.

Czytaj więcej