Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-05-12, 08:12


W tym roku Muzyczny Festiwal w Łańcucie będzie obchodził jubileuszową 60. edycję. Dotychczasowe odbywały się w maju, tym razem Filharmonia Podkarpacka przewiduje organizację wydarzenia w drugiej połowie czerwca i na początku lipca.

Muzyczny Festiwal w Łańcucie to jedno z największych wydarzeń kulturalnych o charakterze międzynarodowym.

O renomie Muzycznego Festiwalu mogą świadczyć znakomite nazwiska artystów, którzy zaszczycili go swą obecnością. Są wśród nich m.in.: Adam Harasiewicz, Rafał Blechacz, Joseph Malovany, Mischa Maisky, Shlomo Mintz, siostry Labeque, Jose Carreras, Ive Mendes, Ewa Podleś, Krzysztof Jakowicz, Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, The King’s Singers, Piotr Beczała, Małgorzata Walewska czy Kacper Szelążek.

Dotychczasowe edycje Festiwalu odbywały się w maju, tym razem Filharmonia Podkarpacka przewiduje organizację wydarzenia w drugiej połowie czerwca i na początku lipca (20 czerwca – 2 lipca 2021 r.). Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i związanymi z tym licznymi ograniczeniami i obostrzeniami, formuła tegorocznego Festiwalu będzie miała charakter hybrydowy. Naszym Melomanom, Partnerom, Darczyńcom, zaprezentujemy koncerty na żywo w zabytkowych wnętrzach Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz Filharmonii Podkarpackiej, odbędą się również transmisje koncertów nagranych dla nas przez artystów, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście. Będzie też koncert plenerowy – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Filharmonię Podkarpacką.

Szczegółowy program zostanie przedstawiony 20 maja, natomiast sprzedaż biletów rozpocznie się 1 czerwca b.r.

arch. TV Łańcut, fot. E. Soński

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Finisaż wystawy malarskiej w Galerii MDK w Łańcucie

Od 12 kwietnia do 5 maja w Galerii MDK w Łańcucie można było podziwiać wystawę malarską zawierającą prace: Barbary Hubert, Kamili Bednarskiej oraz Renaty Szyszlak.

Czytaj więcej

Obchody Narodowego Dnia Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką w markowskim muzeum

Jutro w całej Polsce obchodzone będzie Narodowy Dzień Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką. Dla Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej jest to wyjątkowy dzień, ponieważ został ustanowiony w rocznicę śmierci Rodziny Ulmów.

Czytaj więcej

Wena w Dniu Kobiet – retransmisja wieczorku z poezją i śpiewem

Co prawda Dzień Kobiet już za nami, ale na moment powróćmy do tego święta. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wieczorku z poezją i śpiewem w wykonaniu Koła Lirycznego Wena działającego przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej