Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-19, 12:21


14 października – to szczególny dzień z dwóch powodów – tego dnia obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, zwane powszechnie Dniem Nauczyciela oraz święto nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 1 w Łańcucie.

Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym, a przysięgą wojskową… – Kard. S. Wyszyński.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele pw. św. Michała Archanioła. Mimo obostrzeń po mszy w placówce szkolnej udało się zorganizować część oficjalną, na którą przybyli m.in. burmistrz Miasta, Radni, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Do pozyskania środków na sztandar przyczynili się rodzice uczniów tutejszej szkoły.

Podczas uroczystości odczytano akt ufundowania sztandaru przez Radę Rodziców, przekazano sztandar dyrektorowi, a następnie przekazano go uroczyście uczniom. Odbyło się również ślubowanie.

To wyjątkowe święto stało się okazją do głębszego poznania przez uczniów sylwetki wybitnego patrona szkoły. Jego życie przybliżyła nam młodzież podczas części artystycznej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Od jutra Łańcut w czerwonej strefie. Co to oznacza?

Podczas wczorajszej konferencji Ministerstwa Zdrowia ogłoszono nową listę stref czerwonych. Na liście znalazł się również powiat łańcucki. Co to oznacza dla mieszkańców?

Czytaj więcej

„Łańcuckie ślady walk o odzyskanie Niepodległości” – w Łańcucie powstała ścieżka dydaktyczna

W 2018 roku obchodziliśmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a w tym roku obchodzimy już konkretnie stulecie Bitwy Warszawskiej.

Czytaj więcej

ŁZK alarmuje: kanalizacja to nie śmietnik!

Awaria kanalizacji ściekowej – to coraz częstsze zjawisko dla pracowników Łańcuckiego Zakładu Komunalnego.

Czytaj więcej