Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-16, 08:59


Awaria kanalizacji ściekowej – to coraz częstsze zjawisko dla pracowników Łańcuckiego Zakładu Komunalnego.

Mowa o zatkanych przewodach zbiorczych, zatkanych studniach, awariach pomp w przepompowniach – jednym słowem traktujemy kanalizację sanitarną jako śmietnik, wrzucając do niej co popadnie.

Znajdujemy w przepompowniach oraz całej infrastrukturze kanalizacji sanitarnej: szmaty i włókniny, materiały budowlane oraz inne „rzeczy”, które nie powinny się znaleźć w systemie sanitarnym – informują ekipy pogotowia technicznego ŁZK.

Na zdjęciach udostępnionych przez Łańcucki Zakład Komunalny widzimy dwie pompy w przepompowni ścieków przy ul. Polnej, których wirniki zostały skutecznie zablokowane przez kawałki rury PVC – pierwsza pompa, druga zaś szmatami oraz sznurami. Dzięki alarmowemu systemowi opartemu o sieć GSM ekipa zadziałała natychmiast po otrzymaniu komunikatu i szybko usunęła awarię.

Warto zapoznać się z ulotkami edukacyjnymi rozpropagowanymi w 2017 roku, które apelują o zdrowy rozsądek przy użytkowaniu kanalizacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Od dziś obowiązują godziny dla seniorów

Od 15 października w godzinach 10-12 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów. Dotyczą one osób powyżej 60. roku życia.

Czytaj więcej

Przy łańcuckim szpitalu powstał punkt pobrań wymazów na COVID-19

Przy Centrum Medycznym w Łańcucie powstał punt pobrań wymazów na COVID-19 z nosogardzieli lub gardła. Punkt znajduje się przy szpitalu, ul. Paderewskiego 5, budynek 2a.

Czytaj więcej

Epidemia w Łańcucie – raport

4394 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i 334 w województwie podkarpackim, w tym 10 osób z powiatu łańcuckiego – to dzisiejsze dane z raportu Ministerstwa Zdrowia. Zmarło 35 osób, u których potwierdzono COVID-19. 8 z nich to mieszkańcy Podkarpacia. Wśród nich także mieszkaniec Łańcuta.

Czytaj więcej