Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-12, 14:24


4394 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i 334 w województwie podkarpackim, w tym 10 osób z powiatu łańcuckiego – to dzisiejsze dane z raportu Ministerstwa Zdrowia. Zmarło 35 osób, u których potwierdzono COVID-19. 8 z nich to mieszkańcy Podkarpacia. Wśród nich także mieszkaniec Łańcuta.

Starosta Łańcucki przekazuje informacje, że koronawirus stał się bardziej brutalny i chorzy ciężej przechodzą zakażenie.

Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Obecni chorzy trafiający do szpitala mają wybitnie nasilone zmiany w tomografii komputerowej płuc, których nie obserwowano dotychczas. Stan chorych trafiających do oddziałów jest znacznie cięższy niż wcześniej. Trafiający pacjenci w porównaniu do dotychczasowych to ludzie młodzi ok. 50 lat bez istotniejszych schorzeń dodatkowych. Obecne objawy o wybitnym nasileniu nie obserwowane dotychczas” – taką informację zamieścił dziś na swoim profilu Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń – informację, którą otrzymał z łańcuckiego szpitala.

Wiadomość ta znacznie wzmogła strach wśród Mieszkańców.

CM w Łańcucie, oddział zakaźny

Potwierdza nam to doniesienia, które docierają do nas od personelu Centrum Medycznego. Z informacji wynika, że sytuacja jest na granicy kontroli, chorych z dnia na dzień przybywa, a liczba personelu niestety jest ograniczona. Brakuje szczególnie pielęgniarek.

ludzie w maseczkach na ulicach miasta

Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z wirusem, Centrum Medyczne w Łańcucie częściowo ogranicza niektóre świadczenia medyczne.

Obecnie pracują:

Przychodnia Rejonowa:

  • Rejestracja czynna od godz. 7.00-18.00, telefoniczna od godz. 7.00 do 14.35.
  • Wszystkie poradnie specjalistyczne przyjmują mniejszą ilość pacjentów ze względu na konieczność przestrzegania zasad sanitarnych lub z powodu oddelegowania lekarzy do pracy przy Covid-19.
  • Do odwołania nieczynne są następujące Poradnie: Diabetologiczna, Hepatologiczna, Geriatryczna.
  • W ograniczonym zakresie funkcjonują Poradnie: Endokrynologiczna, Neurologiczna, Chorób Zakaźnych.
  • POZ dostępny jest w wyznaczonych godzinach pracy (teleporady, porady lekarskie i wizyty domowe).
    (W celu wykonywania szczepień ochronnych w przychodni wydzielone jest pomieszczenie z oddzielnym wejściem).

Oddziały Szpitalne:

  • Kliniczny Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży – przyjęcia planowe i w trybie nagłym.
  • Oddziały: Chirurgiczny (wraz z urologią), Urazowo-Ortopedyczny, Gin-Poł, Chorób Wewnętrznych) – tylko przyjęcia planowe.
  • Pozostałe oddziały przeznaczone do hospitalizacji pacjentów z COVID-19.

Z uwagi na zmieniającą się sytuację ww. informacje w następnych dniach mogą nie być aktualne – informuje Magdalena Kolek, z Działu Kontraktowania i Statystyki CM w Łańcucie.
Centrum Medyczne w Łańcucie, główna brama

A jak sytuacja wygląda w województwie i powiecie?

Poniedziałek to 334 nowe zakażenia na Podkarpaciu, zmarło natomiast 8 osób, w tym jeden mężczyzna (65 lat) Mieszkaniec Łańcuta, które zmarły w dniach 10-12 października.

Mieszkańcy w maseczkach na ulicach miasta

Jak informuje Podkarpacki Państwowy Inspektor Sanitarny ponad 12 tysięcy osób przebywa na kwarantannie. Z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 399 osób.

Obecnie w łańcuckim szpitalu przebywa 150 osób zakażonych.

Kliniczny Odział Chorób Zakaźnych

Wczoraj wieczorem na oficjalnej stronie Parafii Farnej św. Stanisława-Biskupa w Łańcucie zamieszczono komunikat, z którego wynika, że jeden z kapłanów miał kontakt z osobą zarażoną. A co za tym idzie, sanepid nałożył na wszystkich kapłanów 10-dniową kwarantannę. Proboszcz parafii apeluje, by parafianie uczestniczący we mszach św. monitorowali swój stan zdrowia, a w razie konieczności zgłaszali lekarzowi rodzinnemu niepokojące objawy.

fot. P. Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

OFICJALNIE Centrum Medyczne w Łańcucie szpitalem koordynującym

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje z wtorku. Centrum Medyczne w Łańcucie zostaje przekształcone w szpital koordynujący na obszarze całego województwa podkarpackiego.

Czytaj więcej

Pogrzeb dzieci utraconych

W dniu 15 października 2020 r. o godz. 13:00 w Kaplicy Cmentarnej w Łańcucie odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców.

Czytaj więcej

WAŻNE! Centrum Medyczne w Łańcucie szpitalem koordynacyjnym

Z dzisiejszej telekonferencji między Narodowym Funduszem Zdrowia a Centrum Medycznym w Łańcucie wynika, że łańcucka placówka zostanie w najbliższym czasie ogłoszona szpitalem koordynacyjnym.

Czytaj więcej