Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-06, 19:27


Z dzisiejszej telekonferencji między Narodowym Funduszem Zdrowia a Centrum Medycznym w Łańcucie wynika, że łańcucka placówka zostanie w najbliższym czasie ogłoszona szpitalem koordynacyjnym.

Taką formę funkcjonowania 16 szpitali w Polsce przedstawił dziś na konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski:

Pracujemy teraz nad redefinicją modelu, a szczególnie roli szpitali trzeciego poziomu w tym zakresie, czyli tych szpitali, które do tej pory nazywały się specjalistycznymi. Ponieważ widzimy, że zbliżając się coraz bardziej do pewnego dużego obłożenia, które jest testowaniem naszej granicy wydolności, będziemy chcieli, żeby te szpitale miały nieco inny charakter. To znaczy, żeby po pierwsze były w całości dedykowane walce z COVID-em, czyli troszeczkę na kształt wcześniejszych szpitali jednoimiennych, ale najważniejsza jest druga funkcja. Te szpitale będziemy nazywali szpitalami koordynacyjnymi, ponieważ będą brały na siebie ciężar koordynacji ruchu pacjentów w regionie. Zarówno z poziomu zarządzania ruchem karetek, ale też informowania lekarzy, chociażby podstawowej opieki zdrowotnej, gdzie pacjenta, który jest w kiepskim stanie z dodatnim wynikiem kierować – mówił Adam Niedzielski podczas wspólnej konferencji prasowej z komendantem głównym policji.

Tych szpitali będzie, tak jak mieliśmy ich dziewięć do tej pory, będzie ich 16, czyli przejdziemy na system jeden szpital – jedno województwo. W tej chwili trwają konsultacje, ale to jest kwestia dni, najpóźniej przyszłego tygodnia – dodał.

W praktyce oznacza to, że potwierdzają się nasze wcześniejsze doniesienia o zamykaniu kolejnych oddziałów. Zawieszona ma zostać działalność oddziału kardiologicznego oraz chorób wewnętrznych.

Z naszych informacji wynika, że funkcjonować nadal mają oddziały zabiegowe. Dynamika rozwoju pandemii wskazuje na to, że mieszkańcy Powiatu Łańcuckiego z ograniczoną działalnością szpitala będą musieli funkcjonować przez dłuższy czas. Do sprawy wrócimy.

Komentarze

Realista pisze:

A ludność powiatu nadal bez opieki zdrowotnej…. Czy to jest w porządku? Przecież też płacimy podatki. Dlaczego nie mamy dostępu do leczenia różnych schorzeń? Doszło do tego, że jedyna mozliwosc żeby być hospitalizowanym prowadzi przez covid.

jaq pisze:

Jedna wielka porażka….wszystkie szpitale w rejonie „duszą” się zwiększoną liczbą pacjentów.., w tym wszystkimi z podejrzeniem…lub nawet potwierdzonym zakażeniem COVID 19…..a Łańcut stoi pusty……

Nn pisze:

A była Pani w szpitalu, że tak twierdzi? Bo ja tej pustki tam nie widziałam. Wprost przeciwnie.

Barbara pisze:

A co z mieszkańcami Łańcuta i okolic, chorującymi na serce i inne. Co z porodówką, chirurgią etc .?!

Anonim pisze:

Szkoda gadać, ludzie poumierają wcześniej na wszystkie inne choroby,
Zostalismy bez opieki lekarskiej, cyrk…

Marika pisze:

Szkoda gadać, ludzie poumierają wcześniej na wszystkie inne choroby,
Zostalismy bez opieki lekarskiej, cyrk…

Jan pisze:

Przecież to jest skandal, gdzie mieszkańcy powiatu mają się leczyć. Dlaczego władze powiatu zgadzają się na taki układ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Burza przeszła przez Łańcut

Połamane drzewa, zalane boiska przy szkołach, zalany stadion – to efekt burzy, która przeszła dziś późnym popołudniem przez Łańcut.

Czytaj więcej

Dziś i jutro utrudnienia w ruchu w strefie płatnego parkowania

Miejski Zarząd Budynków w Łańcucie informuje mieszkańców o możliwych utrudnieniach w ruchu. Sprawdź jakie.

Czytaj więcej

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Łańcucie istnieje już 30 lat…

W tym roku Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie obchodziło 30-lecie swojej działalności.

Czytaj więcej