Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-08, 15:31


Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje z wtorku. Centrum Medyczne w Łańcucie zostaje przekształcone w szpital koordynujący na obszarze całego województwa podkarpackiego.

Zwiększona zostanie liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Przypomnijmy, że na ten moment jest ich 148.

W Łańcucie powstać mają również dodatkowe stanowiska intensywnej terapii. Szpital koordynacyjny będzie pełnił rolę głównego szpitala w danym województwie. Co ważne, będzie ukierunkowany na opiekę nad pacjentem z COVID-19.

Dyrektorzy tych placówek zostaną włączeni w skład wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego, którzy będą koordynować:

  • przepływ pacjentów pomiędzy szpitalami w uzgodnieniu z lekarzami innych szpitali, lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,
  • ruch karetek „wymazowych” i transportowych,
  • przekazywanie pacjentów do izolatoriów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Pogrzeb dzieci utraconych

W dniu 15 października 2020 r. o godz. 13:00 w Kaplicy Cmentarnej w Łańcucie odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców.

Czytaj więcej

WAŻNE! Centrum Medyczne w Łańcucie szpitalem koordynacyjnym

Z dzisiejszej telekonferencji między Narodowym Funduszem Zdrowia a Centrum Medycznym w Łańcucie wynika, że łańcucka placówka zostanie w najbliższym czasie ogłoszona szpitalem koordynacyjnym.

Czytaj więcej

Co dalej z łańcuckim szpitalem?

Jednych pacjentów przyjmują, innych wypisują – zaczyna brakować miejsc dla zakażonych w łańcuckim szpitalu.

Czytaj więcej