Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-15, 09:18


Od 15 października w godzinach 10-12 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów. Dotyczą one osób powyżej 60. roku życia.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii godziny dla seniorów obowiązują od czwartku, 15 października do odwołania w sklepach i placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych lub środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz w placówkach świadczących usługi pocztowe.

źródło: pixabay.com, seniorzy idący przez park

W tego rodzaju sklepach od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 obsługiwane mogą być wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Wśród osób powyżej 60. roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach, a wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w naprawdę bardzo trudnym, bardzo ciężkim stanie zdrowia, to już jest 80 procent – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji. – Bardzo gorąco apelujemy, żeby osoby starsze pozostały w domach. Tam, gdzie mogą, niech pozostaną w domach – dodał.

W związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa w placówkach handlowych jest wymóg noszenia maseczek ochronnych; sklepy mają obowiązek udostępnienia klientom rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.

Przypomnijmy, że godziny dla seniorów obowiązywały od początku kwietnia tego roku. W godzinach 10-12 zakupy w sklepach mogły robić wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia, a nie 60. roku życia, jak ma to mieć miejsce teraz. Oznacza to, że godziny dla seniorów w nowej wersji obejmą większą grupę osób.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Przy łańcuckim szpitalu powstał punkt pobrań wymazów na COVID-19

Przy Centrum Medycznym w Łańcucie powstał punt pobrań wymazów na COVID-19 z nosogardzieli lub gardła. Punkt znajduje się przy szpitalu, ul. Paderewskiego 5, budynek 2a.

Czytaj więcej

Epidemia w Łańcucie – raport

4394 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i 334 w województwie podkarpackim, w tym 10 osób z powiatu łańcuckiego – to dzisiejsze dane z raportu Ministerstwa Zdrowia. Zmarło 35 osób, u których potwierdzono COVID-19. 8 z nich to mieszkańcy Podkarpacia. Wśród nich także mieszkaniec Łańcuta.

Czytaj więcej

Bądźmy widoczni i nośmy odblaski

Nadchodzi czas, kiedy zmrok zaczyna zapadać szybciej. Jest to okres, gdzie wówczas wielu pieszych popełnia istotny błąd – zapomina o obowiązku noszenia odblasków.

Czytaj więcej