Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-11-20, 11:48


W ubiegły weekend hala MOSiR w Łańcucie gościła najlepszych akrobatów w Polsce. Przez trzy dni odbywało się XV Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w Akrobatyce Sportowej.

Zawody rozpoczęły się 17 listopada eliminacjami, które były kontynuowane także dzień później. W niedzielę tradycyjnie już odbyły się finały.

Ponad 450 uczestników, w tym reprezentanci nie tylko Polski ale również Niemiec i Ukrainy, wzięło udział w XV już Grand Prix Polski w Akrobatyce Sportowej. Wśród nich także reprezentacja UKS Akrobata Łańcut. Organizatorzy tej edycji mogli cieszyć się z rekordowej frekwencji. W turnieju zaprezentowali się wszyscy najlepsi akrobaci z Polski. Poziom zawodników z roku na rok znacznie wzrasta. W tym roku rywalizacja odbywała się na planszy we wszystkich kategoriach wiekowych, a zawodnicy wykonywali wiele skomplikowanych figur. Akrobatyka nie jest łatwym sportem, wymaga dużo pracy, treningów i wysiłku. Jest to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Świadczy o tym choćby rosnąca liczba klubów na Podkarpaciu.

Warto wspomnieć, że zawody upamiętniają postać wybitnego trenera, wychowawcę wielu mistrzów Europy i świata – Stanisława Geronia.

Wyniki dostępne TUTAJ.

Tekst i fot. Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Weekendowe propozycje

Poniżej przedstawiamy cotygodniowe weekendowe propozycje wydarzeń.

Czytaj więcej

Weekendowe propozycje

Przedstawiamy propozycje wydarzeń na zbliżający się weekend.

Czytaj więcej

I Charytatywny Bieg Leśny Diabeł Łańcucki – ruszyły zapisy

Już 25 listopada w łańcuckiej Bażantarni odbędzie się charytatywny bieg leśny. Całkowita kwota zebrana z wpisowego zostanie przeznaczona na zakup potrzebnych rzeczy dla dzieci z oddziałów Psychiatrii i Pediatrii w Centrum Medycznym w Łańcucie.

Czytaj więcej