Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-10, 09:38


5 września po raz kolejny Łańcut włączył się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Hasłem tegorocznej akcji było: Łańcucianie czytają Balladynę.

Dramat Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Zostało ukończone w grudniu 1834 roku, a wydane pięć lat później w Paryżu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna.

W tym roku, fragmenty dramatu odczytano za Miejską Biblioteką Publiczną. Towarzyszyła temu piękna i słoneczna pogoda.

Wśród lektorów znaleźli się przedstawiciele urzędu, szkół, instytucji kultury, członkowie grupy rekonstrukcyjnej, teatralnej, poetyckiej, a także miłośnicy książek.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta Łańcuta, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Dom Kultury.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Grupa filmowa z Łańcuta ogłasza casting do filmu

Grupa młodych ludzi z grupy filmowej „Kids With Cams” poszukuje aktorów do etiudy fabularnej. Szukają ludzi ambitnych, zakochanych w aktorstwie i nie bojących się stanąć przed obiektywem, w zamian za co proponują pełny profesjonalizm i przyjacielską atmosferę.

Czytaj więcej

„Mistrz i uczeń” – premiera filmu w MDK

Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Form Różnych zapraszają na premierę filmu „Mistrz i uczeń”.

Czytaj więcej

Czy można im było w tej samotności pomóc? Ratowanie Żydów w okupowanej Polsce

Wystawa mobilna „Czy można im było w tej samotności pomóc? Ratowanie Żydów w okupowanej Polsce” to najnowszy projekt wystawienniczy Muzeum Polaków Ratujących Żydów, który jest już dostępny na muzealnym placu.

Czytaj więcej