Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-05-19, 12:12


W dniach 6-8 maja w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym – największa impreza trójbojowa w Polsce, w której wystartowało łącznie 460 zawodników (studentów).

W zawodach udział wzięło 4 zawodników Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ZIELONI” Łańcut, studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy w trakcie swoich startów wywalczyli indywidualnie 5 medali.

Osiągnięte wyniki:

1. Aleksandra Blajer (Uniwersytet Rzeszowski) uzyskała 352,5 kg zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 52 kg. Uzyskanym wynikiem zajęła 3 miejsce w klasyfikacji OPEN kobiet.

2. Gabriela Blajer (Uniwersytet Rzeszowski) uzyskała 366 kg zdobywając 2 złote medale, w typie Uniwersytetów oraz klasyfikacji generalnej w kategorii do 57 kg.

Gabriela podczas swojego startu ustanowiła akademicki rekord Polski w przysiadzie, uzyskując 141 kg. W klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów dziewczyny ukończyły rywalizację na 2 miejscu w Polsce – informuje trener Adam Bielecki. – Składam wszystkim gratulacje i życzę dalszych sukcesów w życiu osobistym i sportowym.

3. Karol Budziwół (Uniwersytet Rzeszowski) uzyskał 615 kg, zdobył srebrny medal w typach Uniwersytetów oraz 4 miejsce w klasyfikacji generalnej startując w kategorii do 83 kg.

4. Kacper Mazurkiewicz zaliczył udany debiut uzyskując 475 kg w kategorii wagowej do 105 kg.

fot. LUKS ZIELONI ŁAŃCUT

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

PTG Sokół Łańcut w finałowym starciu

Miniony weekend był dla łańcucian okazją do obejrzenia kosykarskiego starcia na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej

We’re talking about… Maciej Hawro

Długo kazaliśmy na siebie czekać z kolejnym odcinkiem z serii „We’re talking about…”, ale już jest.

Czytaj więcej

Miasto udziela wsparcia finansowego SPEC Stali Łańcut

Jak ważne jest finansowanie w sporcie wiedzą nie tylko sportowi działacze, ale również pracownicy Urzędu Miasta Łańcuta włącznie z Burmistrzem.

Czytaj więcej