Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-09-09, 12:00


Jakiś czas temu pracownicy Urzędu Miasta pochwalili się na Facebooku, iż pracują nad audioprzewodnikiem po naszym mieście. Już wkrótce będzie okazja wysłuchać kilku zawartych w nim opowieści i przejść się trasą, po której prowadzi.

Już w najbliższą niedzielę- 11.09.2022 o godz. 19:00 z Centrum Informacji Turystycznej ( ul. 3 maja) wystartuje nocne zwiedzanie Łańcuta.

„Odkryj historię Łańcuta na nowo”- pod takim hasłem wszyscy chętni będą mogli w niedzielny wieczór przejść się po Łańcucie wsłuchując się w opowieści Pani Joanny Kluz, która oprowadzi chętnych trasą audioprzewodnika.

Jak informują organizatorzy:

Pozwólcie, że zaprosimy Was w magiczną podróż śladami łańcuckiej historii. Przeniesiemy się w czasie, aby posłuchać nieopowiedzianą dotąd historię o naszym mieście, zabytkach, kulturze z ust znanej historyczki Joanny Kluz. Będzie to również pierwszy spacer trasą  audioprzewodnika, który przygotowywaliśmy przez ostatnie miesiące.

Wydarzenie będzie jednym z elementów obchodów „Łańcuckiego Roku Historii”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Przerwa w zwiedzaniu łańcuckiej Storczykarni

Muzeum-Zamek w Łańcucie informuje o zaplanowanej przerwie w zwiedzaniu Storczykarni.

Czytaj więcej

Podsumowanie wydarzeń z weekendu

Miniony weekend w naszym mieście obfitował w wiele wydarzeń. Mieliśmy okazję wraz z naszą kamerą uczestniczyć w kilku z ich. Było kulturalnie i sportowo. Zapraszamy na materiał podsumowujący.

Czytaj więcej

Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej

Scena plenerowa, koncerty na żywo, teatr ognia, warsztaty kreatywne dla dzieci i śpiewu dla dorosłych, a także strefa atrakcji  dla dzieci – to wszystko w ramach Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej.

Czytaj więcej