Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-09-05, 11:48


Scena plenerowa, koncerty na żywo, teatr ognia, warsztaty kreatywne dla dzieci i śpiewu dla dorosłych, a także strefa atrakcji  dla dzieci – to wszystko w ramach Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej.

  • 10 września – Miejski Dom Kultury w Łańcucie
  • 11 września – Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Przez te dwa dni planuje się podjęcie szeregu działań edukacyjnych mających na celu przybliżenie wspólnych elementów dziedzictwa obu kultur na wielu płaszczyznach, które przejawiają się poprzez unikatowe na skalę europejską śpiewy, tańce, instrumenty muzyczne i całą wielowymiarową specyfikę wykonawczą – zapewnią organizatorzy. – Przynależność do grupy i własnej tożsamości jest jedną z najistotniejszych potrzeb emocjonalnych człowieka i pomimo różnic językowych, kulturowych i odległościowych mamy wiele punktów wspólnych, które podczas tego wydarzenia zostaną ukazane.

Wśród atrakcji m.in. koncerty plenerowe, występy zespołów tanecznych, uliczny teatr ognia, warsztaty dla dzieci (tworzenie własnych instrumentów, plastyczne, monotypii) i dorosłych (śpiew bojkowski i łemkowski oraz chóralny) oraz prelekcje i filmy. Występom na scenie towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej, rękodzieła oraz degustacja przysmaków polskich i ukraińskich. Będzie również moc atrakcji dla najmłodszych, którym będzie dedykowana strefa dziecięca od (16:00-19:00).

Szczegółowy program Wydarzenia poniżej.

Festiwal zachęca do odkrywania wielokulturowego dziedzictwa Polski i Ukrainy na wielu płaszczyznach.

Wstęp jest darmowy. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zespół Pieśni i Tańca „Łańcut” na festiwalu w Macedonii

W dniach 4-11 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca „Łańcut” reprezentował miasto Łańcut i Polskę na XI International Music & Dance Festival St KLIMENT OHRIDSKI w Macedonii w mieście Ohrid.

Czytaj więcej

Wyjątkowe korty w Łańcucie

Łańcut bogaty jest w wyjątkowe miejsca. Jednym z nich są unikalne na skalę całej Polski, jeśli nie Europy korty tenisowe.

Czytaj więcej

V Jarmark Podzwierzyniecki

W ubiegłą sobotę w dzielnicy Podzwierzyniec Filia Miejskiego Domu Kultury zorganizowała już po raz piąty piknik rodzinny pn. Jarmark Podzwierzyniecki.

Czytaj więcej