Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-08-01, 09:38


W ubiegłą sobotę w dzielnicy Podzwierzyniec Filia Miejskiego Domu Kultury zorganizowała już po raz piąty piknik rodzinny pn. Jarmark Podzwierzyniecki.

Co roku wydarzenie przyciąga mnóstwo mieszkańców tej dzielnicy oraz okolicznych miejscowości. Nie inaczej było w tym roku.

Jarmark Podzwierzyniecki jest imprezą cykliczną. Kilkuset mieszkańców łańcuckiej dzielnicy Podzwierzyniec i okolic przybyło, aby wspólnie spędzić sobotnie popołudnie i wieczór, korzystając z atrakcji jakie przygotowała dla nich tamtejsza Filia Miejskiego Domu Kultury.

W pikniku uczestniczyły całe rodziny. Był tradycyjny jarmark, liczne atrakcje muzyczne, konkursy, plac zabaw dla dzieci, występy artystyczne. Nie zabrakło stoisk handlowych, gastronomicznych i edukacyjnych. Strzałem w dziesiątkę okazał się koncert Zespół Baciary, który przyciągnął tłumy miłośników tej muzyki.

Imprezę zakończył pokaz żywego ognia oraz zabawa taneczna pod gwiazdami. Nad przebiegiem Jarmarku czuwała kierowniczka Filii MDK Dorota Chudzik. Honorowy patronat „V Jarmarku Podzwierzynieckiego” objął Burmistrz Miasta Łańcuta.

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia!

Tekst. S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Łańcuckie Letnie Granie” już w najbliższą sobotę

16 lipca (sobota) o godzinie 20:00, na łańcuckich plantach wystąpi lokalny artysta Bartłomiej Gibson Filip. Podczas akustycznego koncertu zaprezentuje utwory autorskie oraz covery.

Czytaj więcej

Koncert Anity Lipnickiej w MDK

5 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie wystąpi Anita Lipnicka. Start koncertu o godzinie 19:00.

Czytaj więcej

W Łańcucie trwają Międzynarodowe Kursy Muzyczne

Przez cały lipiec spacerując po mieście można spotkać młodych muzyków, którzy w cieniu drzew ćwiczą grę na różnych instrumentach. Taki widok od wielu lat wpisuje się w letni krajobraz Łańcuta. A to za sprawą trwających 48. Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego.

Czytaj więcej