Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-08-25, 12:15


W dniach 4-11 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca „Łańcut” reprezentował miasto Łańcut i Polskę na XI International Music & Dance Festival St KLIMENT OHRIDSKI w Macedonii w mieście Ohrid.

Kierownik zespołu Janusz Socha wylicza:

„Oprócz łańcuckiego zespołu w festiwalu uczestniczyły formacje ze Słowacji, Rumunii, Mołdawii, Węgier, Chorwacji oraz zaprzyjaźniony z nami Zespół Pieśni i Tańca Pustkowianie”

Jak wspominają uczestnicy:

„Oprócz łańcuckiego zespołu w festiwalu uczestniczyły formacje ze Słowacji, Rumunii, Mołdawii, Węgier, Chorwacji oraz zaprzyjaźniony z nami Zespół Pieśni i Tańca Pustkowianie”

Festiwal odbywa się co roku w malowniczym miasteczku Ohrid, położonym w południowo-zachodniej Macedonii nad Jeziorem Ohrid, które jest najstarszym w Europie i najgłębszym na Półwyspie Bałkańskim. Mieszka tutaj około 55 tysięcy osób. Jezioro Ohrid słynie z krystalicznej wody, która zachęca do pływania.Zespół zwiedził wiele ciekawych miejsc m.in. Cerkiew św. Jana Teologa z Kaneo, Twierdzę Samuela, Starówkę miasta Ohrid, Teatr Antyczny, Klasztor św. Nauma, Monastyr Świętego Nauma, Zatokę Kości, Cerkiew św. Klemensa, pomnik Aleksandra Macedońskiego oraz stolicę Macedonii – Skopje.

Jedną z głównych atrakcji był rejs statkiem po wspomnianym jeziorze.Grupa łańcucka godnie reprezentowała miasto, region i kraj prezentując na scenie polską kulturę ludową, śpiew, tańce i stroje.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wyjątkowe korty w Łańcucie

Łańcut bogaty jest w wyjątkowe miejsca. Jednym z nich są unikalne na skalę całej Polski, jeśli nie Europy korty tenisowe.

Czytaj więcej

V Jarmark Podzwierzyniecki

W ubiegłą sobotę w dzielnicy Podzwierzyniec Filia Miejskiego Domu Kultury zorganizowała już po raz piąty piknik rodzinny pn. Jarmark Podzwierzyniecki.

Czytaj więcej

„Łańcuckie Letnie Granie” już w najbliższą sobotę

16 lipca (sobota) o godzinie 20:00, na łańcuckich plantach wystąpi lokalny artysta Bartłomiej Gibson Filip. Podczas akustycznego koncertu zaprezentuje utwory autorskie oraz covery.

Czytaj więcej