Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-11-13, 08:59


Tradycyjnie, w dniu Święta Niepodległości, które przypada na dzień 11 listopada, mieszkańcy Łańcuta uczcili pamięć bohaterów, którzy w powstaniach i wojnach walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

Uroczystość uczczenia pamięci bohaterów walczących o wolność naszej Ojczyzny rozpoczął wspólny pochód pocztów sztandarowych i mieszkańców Łańcuta z Placu Sobieskiego. Następnie złożono kwiaty przy popiersiu marszałka Józefa Piłsudskiego i udano się na mszę świętą do kościoła farnego.

Po uroczystej mszy, na placu obok kościoła, odśpiewano hymn państwowy, wygłoszono uroczyste przemówienia oraz złożono wiązanki kwiatów pod Tablicą Smoleńską oraz Tablicą 10 Pułku Strzelców Konnych.

Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców Łańcuta, podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości obecni byli przedstawiciele parlamentu RP, samorządów miasta, powiatu i gminy, kombatanci oraz mieszkańcy Łańcuta.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

W Markowej znaleziono granaty oraz broń palną

Niewybuchy z czasów II wojny światowej znaleziono w czasie remontu zabytkowego Domu Ludowego w Markowej. Na poddaszu budynku robotnicy odnaleźli m.in. 13 karabinów oraz trzy granaty. Na miejscu są saperzy, którzy zabezpieczają niewybuchy.

Czytaj więcej

Weekendowe propozycje

Przedstawiamy propozycje wydarzeń na zbliżający się weekend.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LXVI Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

W dniu 6 listopada miało miejsce kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta. W Sesji uczestniczyło 12 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem.

Czytaj więcej