Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-11-10, 11:36


Niewybuchy z czasów II wojny światowej znaleziono w czasie remontu zabytkowego Domu Ludowego w Markowej. Na poddaszu budynku robotnicy odnaleźli m.in. 13 karabinów oraz trzy granaty. Na miejscu są saperzy, którzy zabezpieczają niewybuchy.

Jak poinformował nas oficer prasowy komendy policji w Łańcucie asp. Wojciech Gruca, arsenał broni z czasów II wojny znaleziony został w czwartek w trakcie remontu.

W czwartek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu granatów oraz broni palnej w jednym z budynków w miejscowości Markowa. Podczas remontu poddasza została odnaleziona broń palna, amunicja oraz 3 granaty z czasów II wojny światowej. Granaty zostały zabezpieczone przez przybyłych na miejsce saperów. Natomiast 13 sztuk karabinów oraz prawie 400 sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci.  – powiedział asp. Gruca.

Dom Ludowy w Markowej oficjalnie został otwarty w 1931 r. Powstał w wyniku przebudowy dawnej stajni majątku Lubomirskich, wykupionej w 1926 r. przez lokalnych działaczy ruchu ludowego. W obiekcie działał teatr amatorski, biblioteka i odbywały się wydarzenia kulturalne. Budynek częściowo spłonął w 1942 r., ale został odbudowany tuż po wojnie.

źródło: PAP

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Weekendowe propozycje

Przedstawiamy propozycje wydarzeń na zbliżający się weekend.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LXVI Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

W dniu 6 listopada miało miejsce kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta. W Sesji uczestniczyło 12 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LXV Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

W dniu 31 października odbyło się posiedzenie Rady Miasta Łańcuta. W spotkaniu uczestniczyło 14 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem.

Czytaj więcej