Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-11-03, 09:25


W tym roku obchody Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości inne niż zwykle.

Jak informują organizatorzy obchodów, mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców w związku z panującą pandemią Covid-19, tegoroczne obchody Święta Niepodległości odbędą się w nietypowej formule.

Jak czytamy w komunikacie:

W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie, stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych, z zastosowaniem wszelkich ograniczeń wynikających z przepisów obowiązujących na dzień 11 listopada 2020 r.

W związku z tym w Łańcucie nie odbędzie się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, wspólne składanie wiązanek pod tablicami upamiętniającymi Polaków drogi do wolności, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Informujemy, że w kościele pw. św. Stanisława bpa i Męczennika w Łańcucie o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę. Indywidualnie złożone zostaną wiązanki przy popiersiu MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO (d. Kasyno Urzędnicze), pod Tablicą Smoleńską i Tablicą 10 Pułku Strzelców Konnych (kościół farny), pod tablicą na budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie.

Organizatorzy zachęcają do świętowania oraz do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu” poprzez odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej w samo południe, w gronie rodzinnym.

Mamy nadzieję, jak zapewne wszyscy Państwo, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcucki Zamek zamknięty do odwołania!

Muzeum w Łańcucie zamknięte od 31 października 2020 r.

Czytaj więcej

Jesień w łańcuckim Parku

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po jesiennym łańcuckim Parku. Wszyscy wiemy, że są wśród nas osoby, które z wiadomych przyczyn muszą zostać w domu. Dlatego, warto choć na chwilę przenieść się wyobraźnią i podziwiać kolorowe krajobrazy jesienne. Autorem zdjęć jest Edward Soński.

Czytaj więcej

W tym roku nie będzie kwesty na łańcuckim cmentarzu

Z wiadomych względów tegoroczne obchody dnia Wszystkich Świętych będą inne niż dotychczas. Na wielu cmentarzach nie odbędą się tradycyjne kwesty, dlatego Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie zorganizowało zbiórkę internetową.

Czytaj więcej