Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-10-24, 12:51


W miniony piątek, w holu nieopodal sekretariatu Muzeum Zamku w Łańcucie odsłonięto tablicę pamiątkową, honorującą pełniącego przez 20 lat funkcję Dyrektora Muzeum Zamku w Łańcucie- Antoniego Dudę-Dziewierza.

Podczas wydarzenia obecna była Pani Zuzanna Guzel-Szczepiórkowska- wnuczka Pana Antoniego oraz Pan Jerzy Żurawski- pełniący funkcję wicedyrektora muzeum, współpracujący z Panem Antonim.

Wymienieni goście oraz organizujący całe wydarzenie aktualny Dyrektor Muzeum- Pan Wit Karol Wojtowicz przeprowadzili wszystkich obecnych, w tym byłych pracowników (współpracujących z Panem Antonim) przez historię życia honorowanego dyrektora oraz jego liczne osiągnięcia.

Wydarzenie zostało urozmaicone koncertem duetu skrzypcowego nauczycielek z Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie.

Tablicę zaprojektował Radny Wrzesław Żurawski, a wykonawcą jej rzeźbionego elementu jest Piotr Żurawski.

Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonała Pani Zuzanna- wnuczka byłego dyrektora.

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Tekst: Julia Kułak

Komentarze

[…] Antoni Duda- Dziewierz został również uhonorowany, poświęconą mu tablicą pamiątkową na terenie łańcuckiego zamku, o czym informowaliśmy TUTAJ. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Gracja z medalami Mistrzostw Świata WADF

W dniach 14-16 października w Płocku odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WADF, w których efekty swojej ciężkiej pracy zaprezentowały tancerki łańcuckiej „Gracji”.

Czytaj więcej

Jubileusz Iskierki

W sobotę, 8 października w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbył się niezwykły, bo jubileuszowy koncert łańcuckiej Iskierki. Zespół taneczny działa już 40 lat.  Nie zabrakło nie tylko występów grup, życzeń na dalsze lata działalności, ale i absolwentów zespołu.

Czytaj więcej

Nietypowe wydarzenie przy SP3 w Łańcucie

Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie.

Czytaj więcej