Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-09-16, 10:59


Czy zwykli ludzie mogą coś zmienić? Czy po powrocie z pracy warto dać coś od siebie innym? Czy spędzając czas z najbliższymi można tworzyć lokalną społeczność? Założyciele Planety Rodzin wierzą, że tak!

Stowarzyszenie Planeta Rodzin powstało w grudniu 2020 roku w Łańcucie. Jego członkami są młodzi mieszkańcy miasta, którzy chcą aktywnie zaangażować się w życie lokalnej społeczności. Łańcut jest ich miastem i to właśnie w nim chcą nie tylko mieszkać, ale też spędzać czas, spotykać się z ludźmi, uczyć dzieci odkrywania siebie i świata.

Od września filia Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu otworzyła swoje podwoje dla miłośników planszówek. Z inicjatywy Stowarzyszenia Planeta Rodzin wszyscy chętni mogą usiąść przy stolikach, sięgnąć po karty, kości, bądź pionki i oddać się rozgrywkom. Bez zmartwień o towarzystwo, czas i przestrzeń. Pierwsze spotkanie odbyło się już 3 września.

Jakie tytuły można wybrać? Wśród propozycji znajdziecie m.in.: „Wsiąść do pociągu” – Europa i Azja, „Totem”, „Takenoko”, „Na skrzydłach”, „Splendor”, „Istanbul”, „Osadnicy – Królestwa Północy”, „Bankrut”. Pozostaje pytanie, jak wybrać? Najlepiej zajrzeć na profil Planeta Rodzin na Facebooku, wejść do grupy Piątkowe granie i… zapoznać się z informacjami. Znajdziecie tam nie tylko możliwość wyboru gry, czy zajęcia miejsca przy stoliku, ale także linki do filmowych instrukcji grania. Warto zapoznać się z zasadami wcześniej, żeby nie tracić czasu przeznaczonego na wspólne granie.

Organizatorzy zapraszają w każdy piątek o godzinie 19.00 do MDK-u na Podzwierzyńcu.

Lubisz grać, ale nie masz Facebooka? Przyjdź mimo to!
Jeśli chcecie pograć, ale piątek to dla Was nieosiągalny termin – zapraszamy do kontaktu z Planetą Rodzin. Może uda się zaplanować coś jeszcze?
Planeta Rodzin

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uroczyste poświęcenie krzyża śp. Adama Stysioła

Tajemniczy krzyż znajduje się w Bażantarni, w miejscu śmierci i pierwszego pochówku Porucznika Adama Stysioła, członka m.in. konspiracji wojskowej ZWZ – AK.

Czytaj więcej

Uroczystości pogrzebowe śp. Adama rozpoczną się we wtorek

9 września odszedł od nas śp. Adam Hadław. Człowiek niezwykle zasłużony dla naszego Miasta, które kochał i któremu bezinteresownie służył przez całe swoje życie. Pozostawił wśród nas wiele dobra, lecz przez przedwczesną śmierć również dużo pomysłów, których nie zdążył zrealizować.

Czytaj więcej

Utrudnienia w ruchu! Ważna informacja!

W dniach 11-12 września br. w mieście będą odbywać się uroczyste obchody 100. rocznicy utworzenia 10 Pułku Strzelców Konnych.

Czytaj więcej