Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-12-03, 12:47


Przypomnijmy, że końcem listopada w Łańcucie pojawiły się po raz pierwszy czerwone pojemniki w kształcie serca przeznaczone na plastikowe nakrętki, przy ul. Kościuszki oraz ul. Wyszyńskiego.

Nie musieliśmy długo czekać by jedno z serc zostało zapełnione po brzegi. Mieszkańcy od razu zaangażowali się w pomoc osobom ciężko chorym.

Pierwsze nakrętki z pojemnika przy MDK zostały przekazane w dniu dzisiejszym dla Kacperka, który choruje na chorobę genetyczną – achondroplazję (która powoduje nieprawidłowy rozwój kośćca i karłowatość) oraz wiotkość mięśni. Chłopczyk potrzebuje środków na rehabilitację oraz drogie leczenie.

To bardzo ciężka choroba. Te zakrętki są dla nas bardzo ważne, bo to z nich opłacamy rehabilitację, wszelkie sprzęty medyczne. Bardzo dziękujemy! – tata Kacperka.

Kolejne serce przy MDK jest dla 11-letniej Wiktorii, która choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną: Mutacja Genu STRADA – jedyne zdiagnozowane dziecko w Polsce.

Do czerwonych pojemników można wrzucać nakrętki bez względu na kolor czy kształt. Mogą to być nakrętki między innymi po napojach, sokach, chemii gospodarczej (np. szamponu, płynu, dezodorantów, past do zębów), czy środkach przemysłowych (płynach, detergentach chemicznych).

Nie wrzucajmy do pojemników baterii oraz innych przedmiotów! Serce przeznaczone jest tylko i wyłącznie na plastikowe nakrętki!

Zysk ze sprzedaży zakrętek zapełniających serca, każdorazowo będzie przekazywany na pomoc innej osobie, dlatego zachęcamy wszystkie potrzebujące osoby do kontaktu: a.kuzniar@um-lancut.pl.

fot. J. Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

XXI Sesja Rady Powiatu

Dnia 30.11.2020 odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu Łańcuckiego. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną obrady, tak jak wcześniejsze odbywały się za pomocą platformy internetowej.

Czytaj więcej

Choinka żywa czy sztuczna? Jaką wybrać na święta do domu?

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a to oznacza, że w wielu domach mieszkańcy zadają sobie pytanie: choinka żywa czy sztuczna? Choinka żywa to zapach i nastrój świąt, choinka sztuczna to pomysłowa dekoracja świąteczna do małych mieszkań.

Czytaj więcej

Dziś XXI Sesja Rady Powiatu Łańcuckiego

30 listopada 2020 r. o godz. 15:00 w Starostwie Powiatowym w Łańcucie, ul. Mickiewicza 2, odbędzie się XXI Sesja Rady Powiatu Łańcuckiego z zastosowaniem zdalnego trybu obradowania.

Czytaj więcej