Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-01-13, 10:54


Rozpoczynające się ferie zimowe to okres wzmożonych działań funkcjonariuszy Policji. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. O przeprowadzenie takiej kontroli do policji zwracają się zarówno rodzice, jak i dyrekcje szkół i przedszkoli.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców – informuje łańcucka Policja.

Należy jednak pamiętać o tym, aby wcześniej zgłosić termin planowanego wyjazdu. Najlepiej uczynić to z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

W przypadku łańcuckiej komendy należy dzwonić pod niżej wymieniony numer telefonu:

  • 47 822 33 10 – brak stałego miejsca kontroli – zgłoszenia do KPP w Łańcucie.

Funkcjonariusze sprawdzą między innymi stan trzeźwości kierowcy, a także to, czy jest wypoczęty i ma odpowiednie uprawnienia. Szczególną uwagę zwrócą na stan techniczny pojazdu.

Informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza w Łańcucie?

Co roku w zimie pojawia się temat zanieczyszczenia powietrza związkami chemicznymi, fizycznymi lub biologicznymi czynnikami, które zmieniają skład atmosfery. Potocznie nazywamy je smogiem.

Czytaj więcej

Miejska Biblioteka Publiczna znów czynna dla czytelników

Trwający ponad dwa lata remont Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie dobiegł końca. Od wczoraj placówka jest otwarta dla wszystkich mieszkańców miasta i zaprasza do korzystania z jej zasobów, a także udziału w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, jakie będą się tu odbywać.

Czytaj więcej

16 stycznia posiedzenie Rady Miasta Łańcuta

W dniu 16 stycznia, o godzinie 16:00 odbędzie się LV Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. Poniżej przedstawiamy porządek obrad.

Czytaj więcej