Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-07-15, 14:09


Po wielu prośbach mieszkańców i staraniach władz udało się pozyskać środki na remont ul. Kazmierza Wielkiego- będącej na liście ulic najbardziej wymagających remontu.

Wczoraj podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Była skierowana do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

Jak możemy przeczytać na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

Wykluczenie tych terenów było widoczne gołym okiem. Naprawiamy ten grzech zaniedbania, przekazując dodatkowe środki na ich rozwój. Samorządy będą mogły realizować inwestycje bliskie ludziom – takie jak modernizacje jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, świetlice wiejskie czy drogi.

1 600 000,00 zł to kwota jaką Miasto Łańcut uzyskało z wyżej wspomnianego programu. Ul. Kazmierza Wielkiego, to droga która dzięki tej kwocie przejdzie rozbudowę i modernizację.

Jak komentuje Burmistrz Miasta Łańcuta:

Udało nam się pozyskać kolejne środki zewnętrzne, które pozwolą kontynuować modernizację miejskich dróg. W 2021 roku wdrożyliśmy do realizacji wieloletni Program Przebudowy Dróg Miejskich. Do końca bieżącego roku wyremontujemy w sumie kilkadziesiąt dróg. Na lata następne zostanie nam ich dosłownie kilka. Zapewniam, że one również doczekają się modernizacji. Pracujemy nad kolejnymi wnioskami. Dziś, zadowoleni powinni być Mieszkańcy ul. Kazimierza Wielkiego. Za pomoc w pozyskaniu pieniędzy na remont tej drogi chciałbym podziękować ministrowi Marcinowi Warchołowi oraz posłowi Kazimierzowi Gołojuchowi.

Komentarze

Mieszkaniec pisze:

No brawo, ale tam gdzie drogi nigdy nie miały asfaltu a mają ponad 100 lat to nie ma pieniędzy nawet na utwardzenie.

Janek pisze:

A dokładnie to które drogi?

[…] wśród nich jest ul. Kazimierza Wielkiego. Jeszcze w ubiegłym roku TUTAJ pisaliśmy o pozyskanych na modernizację tego odcinka […]

Anonim pisze:

Droga prawie gotowa, pytanie dlaczego niektórzy mają wjazd z kostki lub asfalt a niektórzy tłuczeń,
Dziwne, ….

Mieszkaniec ulicy pisze:

Ja mam tylko pytanie dlaczego nie wszyscy mają zrobione wjazdy z kostki lub asfalt,…
Dotyczy to mieszkańców po drugiej stronie chodnika???

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

II Zlot Modeli Piankowych w Rogóżnie

W minioną sobotę Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie miało okazję zaprezentować szerszemu gronu swoją pasję.

Czytaj więcej

Ostrzeżenie: w poniedziałek na Podkarpaciu burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW – PIB w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące wystąpienia burz z gradem na terenie powiatu łańcuckiego.

Czytaj więcej

Zaproszenie na 2 Zlot Modeli Piankowych w Rogóżnie

Już w najbliższy weekend miłośnicy lotnictwa, modelarstwa, ale nie tylko będą mogli wziąć udział w imprezie organizowanej przez Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie KS.

Czytaj więcej