Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-03-20, 10:10


Przez dziesięć kolejek na łańcuckiej hali MOSiR trwały zmagania koszykarzy- amatorów, którzy zacięcie walczyli o tytuł Mistrza Ligi Amatorskiej.

W minioną sobotę (18 marca) rozegrana została ostatnia, X kolejka podczas, której wyłoniona została najlepsza drużyna sezonu 2022/2023.

Po zaciętym boju dwóch pierwszych drużyn tabeli, to właśnie Ponaddźwiękowcy okazali się lepsi od dotychczasowego lidera- Armangjedon. W finałowym starciu Ponaddźwiękowcy pokonali Armangjedon 68:60.

W dwóch pozostałych meczach ostatniej kolejki I LO Łańcut przegrało z Tekom The Vooderz 51:69, a Junior Sokół Łańcut uległ Markovii 48:59.

Najlepszym strzelcem ligi oraz strzelcem w klasyfikacji „rzutów za 3” został Bartłomiej Nycz (Tekom The Vooderz), natomiast tytuł najstarszego zawodnika otrzymał Marian Węglarski (Markovia Markowa).

Po raz pierwszy w historii tych XXXVII letnich rozgrywek wyłoniono najlepszą piątkę sezonu: Jerzy Koszuta (Ponddźwiękowcy), Daniel Cisek (Tekom The Vooderz), Krzysztof Sobek (Markovia Markowa), Jakub Błachowicz-Kiełb (Armangjedon Basketball), Miłosz Szul (Junior Sokół).

MVP X Kolejki wybrano Jerzego Koszutę z drużyny Ponaddźwiękowców.

Tabela końcowa prezentowała się nastepująco:

  1. Ponaddźwiękowcy
  2. Armangjedon
  3. Markovia
  4. Tekom
  5. The VooDerz
  6. I LO Łańcut

Źródło: MOSiR Łańcut
Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kolejna edycja Biegów Hrabiego za nami

W weekend znowu była okazja wziąć udział w Biegach Hrabiego, zorganizowanych już po raz kolejny w Łańcucie. Na czterech dystansach rywalizowało mnóstwo zaciętych miłośników biegania.

Czytaj więcej

Ceremonia otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

W styczniu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Młodzi sportowcy rywalizują w pięciu miejscowościach województwa podkarpackiego. W tym także w Łańcucie. Ceremonia otwarcia Olimpiady odbyła się w ubiegły poniedziałek.

Czytaj więcej

Najlepsi łańcuccy sportowcy wyłonieni!

W ubiegły piątek- 24 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Łańcuta w 2022 r.

Czytaj więcej