Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-03-29, 08:50


Jak przebiegają prace przy budowie łącznika z autostradą? Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich odpowiada.

Nazwa zadania: „Budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie”.

Aktualny stan zaawansowania prac:

Najważniejszym zadaniem wykonywanym obecnie przez Wykonawcę jest rozebranie nasypu konsolidacyjnego przy wiadukcie nad linią kolejową. Trwa również przebudowa kanalizacji sanitarnej. Po zakończeniu tych etapów, Wykonawca przejdzie do wykonywania warstw konstrukcyjnych nawierzchni drogi od wiaduktu kolejowego do ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94. Położenie warstwy ścieralnej (wierzchniej) jezdni zależy od sprzyjających warunków pogodowych, dlatego prace przewidziane są od kwietnia. Wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe (znaki drogowe). Na ukończeniu jest budowa oświetlenia drogowego. Do realizacji pozostaną zjazdy, roboty wykończeniowe obiektów inżynierskich: wiaduktu, mostu i przepustów.

Po zakończeniu wszystkich robót, będą prowadzone wymagane prawem budowlanym procedury przed nadzorem budowlanym. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest w 3 kwartale 2024 r.

Fot. Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Postęp prac przy budowie tunelu [foto]

Jak aktualnie przebiegają prace przy budowie tunelu w dzielnicy Podzwierzyniec? O komentarz poprosiliśmy Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Czytaj więcej

Stadion miejski: ciąg dalszy rozbudowy [wideo]

Stadion Miejski w Łańcucie przygotowuje się do kolejnego etapu modernizacji, który ma na celu podniesienie standardów i komfortu dla kibiców oraz sportowców.

Czytaj więcej

Ulica Wiejska zostanie wyremontowana [wideo]

Ważny krok w kierunku infrastruktury miejskiej. Miasto Łańcut pozyskało znaczną część środków potrzebnych do kompleksowej przebudowy kolejnej ulicy w mieście. Tym razem przebudowana zostanie ul. Wiejska – etap I.

Czytaj więcej