Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-10-06, 13:34


Ważny krok w kierunku infrastruktury miejskiej. Miasto Łańcut pozyskało znaczną część środków potrzebnych do kompleksowej przebudowy kolejnej ulicy w mieście. Tym razem przebudowana zostanie ul. Wiejska – etap I.

Planowana inwestycja, tj. przebudowa ul. Wiejskiej, o szacowanym koszcie wynoszącym około 10 milionów złotych, jest ważnym krokiem w kierunku poprawy infrastruktury miejskiej.

Dzięki wspólnym wysiłkom władz miejskich oraz wsparciu z budżetu państwa, udało się zdobyć około 2,5 miliona złotych. Ponadto Miasto zobowiązało się do wkładu własnego w wysokości 2,8 miliona złotych, co oznacza, że fundusze potrzebne do rozpoczęcia prac etapu I są już niemal w pełni zabezpieczone.

Planowany etap I przebudowy wspomnianej drogi rozpocznie się w nadchodzącym roku, po zakończeniu procedur przetargowych. Pierwszy etap obejmie około połowy ul. Wiejskiej, od strony ul. Podwisłocze. Przebudowa ta będzie kompleksowa i obejmie m.in. budowę chodnika, prace nad kanalizacją deszczową, modernizację oświetlenia oraz uaktualnienie sieci wodociągowej i gazowej.

Jednakże to tylko początek. Władze miasta nie zamierzają spocząć na laurach. Kontynuując starania o dodatkowe finansowanie, miasto planuje rozszerzyć inwestycję. Tym samym ul. Wiejska zostanie wyremontowana w całości. Celem jest zapewnienie mieszkańcom nowoczesnej i funkcjonalnej infrastruktury drogowej.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo, w którym możecie Państwo usłyszeć więcej o tej ważnej inwestycji.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dlaczego warto inwestować na terenie Miasta Łańcuta?

Łańcut jest jednym z lepiej skomunikowanych obszarów w województwie podkarpackim.

Czytaj więcej

Inauguracja roku szkolnego i otwarcie nowej hali sportowej [wideo]

Wakacje szybko minęły i nadszedł czas, aby znów spotkać się w szkole. Przed łańcuckimi uczniami kolejne miesiące nauki, wyzwań, ale też radości z codziennych spotkań z kolegami i koleżankami. W dniu wczorajszym, miejskiej inauguracji roku szkolnego, towarzyszyło oficjalne otwarcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łańcucie.

Czytaj więcej

Postęp prac przy dwóch ważnych inwestycjach w mieście [foto]

Trwają intensywne prace przy dwóch ważnych inwestycjach w Łańcucie – budowie tunelu w dzielnicy Podzwierzyniec oraz budowie łącznika we wschodniej części miasta. Poniżej przedstawiamy postęp prac.

Czytaj więcej