Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-09-05, 12:24


Wakacje szybko minęły i nadszedł czas, aby znów spotkać się w szkole. Przed łańcuckimi uczniami kolejne miesiące nauki, wyzwań, ale też radości z codziennych spotkań z kolegami i koleżankami. W dniu wczorajszym, miejskiej inauguracji roku szkolnego, towarzyszyło oficjalne otwarcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łańcucie.

Miejska inauguracja roku szkolnego była wyjątkowym dniem. Szczególnie dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 3. Bo to tu, obok placówki powstała nowa, pełnowymiarowa hala, gdzie uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i pasje sportowe.

Na realizację tego zadania, Samorząd Miasta pozyskał środki zewnętrzne. Obok nowej hali sportowej wybudowano również boisko typu orlik, z bieżnią lekkoatletyczną i oświetleniem, co z pewnością stanie się miejscem rozwijania talentów sportowych wśród młodych mieszkańców miasta. To nie koniec sportowych inwestycji w mieście. Jak zapowiedział Burmistrz Miasta, w planach są już kolejne.

Wczorajsze uroczystości inauguracyjne, rozpoczęły się mszą świętą, po której społeczność szkolna, nauczyciele, uczniowie i rodzice, przemaszerowali do szkoły. Po ceremonii poświęcenia hali sportowej, odbyła się uroczysta akademia. W trakcie programu, uczniowie prezentowali swoje umiejętności artystyczne i wokalne.

Nie mogło zabraknąć także sportowych emocji. Pokazy umiejętności koszykarskich drużyny Sokół Łańcut oraz zawodników szkółki piłkarskiej Stal Łańcut, przyciągnęły uwagę wszystkich miłośników sportu.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Zdjęcia i montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Postęp prac przy dwóch ważnych inwestycjach w mieście [foto]

Trwają intensywne prace przy dwóch ważnych inwestycjach w Łańcucie – budowie tunelu w dzielnicy Podzwierzyniec oraz budowie łącznika we wschodniej części miasta. Poniżej przedstawiamy postęp prac.

Czytaj więcej

Stara kaplica i groby Cetnarskich zostaną wyremontowane [wideo]

Miasto Łańcut aktywnie dąży do pozyskiwania środków na rozwijanie różnych obszarów działalności. Wiele się dzieje w sferze sportu, kultury i infrastruktury. O tych, którzy przyczynili się do kształtowania miasta, również nie zapomniano. Tym razem Miasto odnowi starą kaplicę cmentarną oraz groby Braci Cetnarskich.

Czytaj więcej

Całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie

W związku z realizacją budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary, wraz z budową tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod torowiskiem linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka, informujemy, że w czwartek, 27 lipca br., o godz. 8:00 nastąpi całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie.

Czytaj więcej