Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-26, 12:55


W związku z realizacją budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary, wraz z budową tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod torowiskiem linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka, informujemy, że w czwartek, 27 lipca br., o godz. 8:00 nastąpi całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie.

Zamknięcie będzie obowiązywać na długości około 120 metrów i dotyczyć będzie zarówno ruchu kołowego, pieszego, jak i rowerowego.

Zostanie wprowadzony tymczasowy objazd o długości 1,2 km, aby zapewnić ciągłość ruchu drogowego na czas zamknięcia w/w ulicy.

Wyznaczony objazd będzie prowadzić ulicami powiatowymi: Kolejową, odcinkiem Wyszyńskiego, Żeromskiego oraz odcinkiem Grunwaldzkiej.

Zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej jest konieczne. Umożliwi to prowadzenie niezbędnych prac związanych z budową nowej drogi wojewódzkiej oraz tunelu drogowego. Planowane działania mają na celu poprawę infrastruktury drogowej w regionie. Przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu podróżowania dla mieszkańców i użytkowników tej trasy.

Widok z lotu ptaka, okolice ul. Kolejowej, fot. Piotr Dubiel

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Komentarze

Jon pisze:

Ktos dał zgode na budowe Majstra w tym miejscu chociaz od lat była mowa że bedzie kolidował z ewentualnym wiaduktem, to czy nie prościej byłoby teraz przenieść w inne miejce? badz wykupić sprzedane?

Olo pisze:

Ktoś wydał zgodę ….
Aczyjej gestii są takowe kompetencje ?????????????????

Snow pisze:

Prościej było zrównać go z ziemią i dobrze się stanie.

Janek pisze:

Starosty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Trwają prace przy tunelu w dzielnicy Podzwierzyniec

Bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 z Łańcuta do Leżajska z linią kolejową nr 91 Kraków Główny – Medyka to inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców Łańcuta, a zwłaszcza mieszkańców dzielnicy Podzwierzyniec. Powstanie tunelu rozwiąże ogromne problemy komunikacyjne, poprawi jakość życia i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ciągle zakorkowanej drogi wojewódzkiej nr 877. Prace budowlane już trwają.

Czytaj więcej

Kolejne drogi remontowane w ramach Programu Przebudowy Dróg Miejskich

Miasto realizuje kolejną edycję Programu Przebudowy Dróg Miejskich. W tym roku zmodernizowane zostaną ulice Kazimierza Wielkiego oraz Przemysłowa.

Czytaj więcej

Przed nami epokowa dla miasta inwestycja – budowa II nitki magistrali wodociągowej

Jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie w naszym mieście jest budowa drugiej nitki magistrali wodociągowej, która niebawem się rozpocznie. Z roku na rok problemy z wodą w sezonie letnim nasilają się. Inwestycja ta ma zapewnić bezpieczeństwo ciągłości dostaw wody pitnej dla ponad 17 tys. mieszkańców miasta.

Czytaj więcej