Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-28, 13:55


Jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie w naszym mieście jest budowa drugiej nitki magistrali wodociągowej, która niebawem się rozpocznie. Z roku na rok problemy z wodą w sezonie letnim nasilają się. Inwestycja ta ma zapewnić bezpieczeństwo ciągłości dostaw wody pitnej dla ponad 17 tys. mieszkańców miasta.

Najważniejszym zadaniem inwestycyjnym w najbliższym czasie jest realizacja strategii zabezpieczenia dostaw wody w Mieście Łańcut. Już niebawem rozpocznie się budowa drugiej nitki magistrali wodociągowej o długości ponad 7 km.

Na budowę drugiej nitki magistrali wodociągowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą Miasto Łańcut otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 mln zł. Środki te pochodzą z budżetu państwa i pokryją 95% kosztów inwestycji. To kolejne zadanie, które Miasto zrealizuje minimalizując finansowy wkład własny.

Aktualnie magistrala przechodzi nad tzw. Starym Wisłoczyskiem. Jest to wiekowa instalacja.

Cały wodociąg będzie miał długość około 7,5 km i będzie przebiegał przez zachodnie części miasta Łańcuta, począwszy od Woli Małej przez ulice Podwisłocze, Kąty, Polna, Kraszewskiego, Skotnik, 29 Listopada, Piłsudskiego aż do zbiorników wyrównawczych przy ul. Wandy Rutkiewicz.

Dotychczasowa praca opierała się głownie na cząstkowych remontach starej magistrali oraz regularnym regeneracjom studni (w tym roku powstaną trzy nowe: na ul. Polnej oraz w miejscowości Dąbrówki – o łącznej wydajności 70 m3/h).

W dniu dzisiejszym została podpisana umowa z wykonawcą. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Inżynieria Rzeszów SA na kwotę 11 573 070,00 zł. Prace niebawem rozpoczną się, a termin realizacji zadania to 18 miesięcy.

Nowa nitka zapewni ciągłość w dostawie wody, podniesie ciśnienie w sieci do wymaganego oraz zwiększy ochronę przeciwpożarową. Sieć ta z pewnością poprawi warunki sanitarne co przyczyni się do wzrostu jakości życia mieszkańców.

  • Tekst i reporter: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Zdjęcia i montaż: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Otwarcie toru rowerowego- pumptruck w dzielnicy Podzwierzyniec

W najbliższą sobotę nastąpi otwarcie przestrzeni, w której zarówno dzieci, jak i młodzież będą mieć okazję wypróbować swoje rowerowe umiejętności.

Czytaj więcej

Podpisana umowa na rozbudowę ul. Kazimierza Wielkiego

Wraz z kolejnymi programami Przebudowy Dróg Miejskich w Łańcucie ubywa dróg pilnie wymagających remontu, czy niemal nieprzejezdnych. Jednak dobrze znający topografię miasta mieszkańcy, zdają sobie sprawę, iż jeszcze kilka dróg pilnie wymagających remontu jest.

Czytaj więcej

Rozpoczęto budowę łącznika

Prace przy budowie długo wyczekiwanego łącznika już się rozpoczęły. Jest to kolejne ważne zadanie inwestycyjne obok zrealizowanej tzw. „Obwodnicy Łańcuta” oraz budowy tunelu pod przejazdem kolejowym na Podzwierzyńcu.

Czytaj więcej