Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-25, 12:31


W najbliższą sobotę nastąpi otwarcie przestrzeni, w której zarówno dzieci, jak i młodzież będą mieć okazję wypróbować swoje rowerowe umiejętności.

W ubiegłym roku boisko znajdujące się przy Filii MDK Podzwierzyniec (ul. Podzwierzyniec 74), zyskało nową funkcjonalność, gdyż przekształcono je w tor rowerowy.

Zadanie pod nazwą „Budowa toru rowerowego typu „pumptruck” w Łańcucie w formule zaprojektuj – wybuduj zostało zrealizowane jesienią ubiegłego roku.

FOT. PIOTR DUBIEL

W jego ramach powstał tor użytkowy o parametrach: powierzchnia pasma jezdnego – nawierzchnia bitumiczna o powierzchni 280m2, długości 140mb, szerokości 2mb, grubości 5cm. Wysokość typowych przeszkód (muld napędzających) to 35-85 cm, wysokość zakrętów (band) i przeszkód (wybicia/lądowania) to 90-140 cm, a ilość zakrętów profilowanych (band) – min. 4 szt.

Pumptruck zostanie udostępniony do użytku w najbliższą sobotę (29.04.2023) od godz. 9:00. Przestrzeń ta będzie czynna codziennie w godzinach: 9:00 – 20:00.

FOT. PIOTR DUBIEL

Tekst: Julia Kułak

Komentarze

Freshi pisze:

Nareszcie,czekałem długo na to

Huberto pisze:

W końcu a właśnie się zastanawiałem kiedy otworzą

Anonim pisze:

super

Ruda pisze:

No i gites czekałam, aż to otwarcie będzie będę miała gdzie jeździć

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Podpisana umowa na rozbudowę ul. Kazimierza Wielkiego

Wraz z kolejnymi programami Przebudowy Dróg Miejskich w Łańcucie ubywa dróg pilnie wymagających remontu, czy niemal nieprzejezdnych. Jednak dobrze znający topografię miasta mieszkańcy, zdają sobie sprawę, iż jeszcze kilka dróg pilnie wymagających remontu jest.

Czytaj więcej

Rozpoczęto budowę łącznika

Prace przy budowie długo wyczekiwanego łącznika już się rozpoczęły. Jest to kolejne ważne zadanie inwestycyjne obok zrealizowanej tzw. „Obwodnicy Łańcuta” oraz budowy tunelu pod przejazdem kolejowym na Podzwierzyńcu.

Czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej

W związku z rozpoczętymi w styczniu pracami przy budowie nowej hali sportowej w sąsiedztwie Zespołów Szkół nr 1. i 3. konieczna jest reorganizacja ruchu drogowego w odcinku ul. Grunwaldzkiej.

Czytaj więcej