Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-03-24, 08:40


Wraz z kolejnymi programami Przebudowy Dróg Miejskich w Łańcucie ubywa dróg pilnie wymagających remontu, czy niemal nieprzejezdnych. Jednak dobrze znający topografię miasta mieszkańcy, zdają sobie sprawę, iż jeszcze kilka dróg pilnie wymagających remontu jest.

Właśnie wśród nich jest ul. Kazimierza Wielkiego. Jeszcze w ubiegłym roku TUTAJ pisaliśmy o pozyskanych na modernizację tego odcinka środkach.

Wczoraj Zastępca Burmistrza Miasta- Michał Mglej poinformował na swojej stronie na portalu Facebook , iż tego samego dnia podpisano umowę na „Rozbudowę drogi gminnej ul. Kazimierza Wielkiego w Łańcucie”.

W ciągu 180 dni wykonawca ma stworzyć nową konstrukcję i nawierzchnię drogi oraz chodników, kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne, a także przebudować przepust.

Łączny koszt inwestycji to prawie 3,3 mln zł.

FOT. PIOTR DUBIEL

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Rozpoczęto budowę łącznika

Prace przy budowie długo wyczekiwanego łącznika już się rozpoczęły. Jest to kolejne ważne zadanie inwestycyjne obok zrealizowanej tzw. „Obwodnicy Łańcuta” oraz budowy tunelu pod przejazdem kolejowym na Podzwierzyńcu.

Czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej

W związku z rozpoczętymi w styczniu pracami przy budowie nowej hali sportowej w sąsiedztwie Zespołów Szkół nr 1. i 3. konieczna jest reorganizacja ruchu drogowego w odcinku ul. Grunwaldzkiej.

Czytaj więcej

Planty Miejskie w Łańcucie- co dalej?

Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Przemyśl. Każde z tych miast ma swoją wyjątkową część zwaną starówką, która od lat była jego centralnym punktem. Jest jednak w Polsce wiele miejscowości, które mimo swojej bogatej historii nie posiadają takiego miejsca, właśnie ze względu na dawne dzieje.

Czytaj więcej