Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-03-16, 14:50


Prace przy budowie długo wyczekiwanego łącznika już się rozpoczęły. Jest to kolejne ważne zadanie inwestycyjne obok zrealizowanej tzw. „Obwodnicy Łańcuta” oraz budowy tunelu pod przejazdem kolejowym na Podzwierzyńcu.

Koszt budowy łącznika to prawie 70 milionów złotych. Środki na realizację tej inwestycji pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nowa trasa będzie spełniać dwie funkcje – obwodnicy, która pozwoli ominąć miasto od wschodu oraz łącznika autostrady z drogą krajową nr 94 w Głuchowie.

Za budowę łącznika odpowiada firma ANTEX. Nowa droga ma liczyć ponad 3 km. W ramach prac powstanie między innymi 7-metrowa jezdnia, pobocza i wiadukt nad linią kolejową. Już dzisiaj możemy zaobserwować rozpoczęte prace przy realizacji tego zadania. Jak zapewnił wykonawca, prace idą zgodnie z planem.

Połączenie węzła autostradowego A4 z nowo wybudowanym na granicy Łańcuta i Głuchowa rondem na drodze krajowej nr 94 pozwoli rozwiązać wieloletnie problemy komunikacyjne miasta Łańcuta. Niewątpliwie jest to bardzo potrzebna inwestycja, wyczekiwana przez mieszkańców.

Uroczyste rozpoczęcie inwestycji odbyło się w dniu dzisiejszym w miejscowości Wola Dalsza. Prace mają zakończyć się pod koniec 2024 roku.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Zdjęcia i montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zmiana organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej

W związku z rozpoczętymi w styczniu pracami przy budowie nowej hali sportowej w sąsiedztwie Zespołów Szkół nr 1. i 3. konieczna jest reorganizacja ruchu drogowego w odcinku ul. Grunwaldzkiej.

Czytaj więcej

Planty Miejskie w Łańcucie- co dalej?

Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Przemyśl. Każde z tych miast ma swoją wyjątkową część zwaną starówką, która od lat była jego centralnym punktem. Jest jednak w Polsce wiele miejscowości, które mimo swojej bogatej historii nie posiadają takiego miejsca, właśnie ze względu na dawne dzieje.

Czytaj więcej

Miasto sprzedaje kolejne działki w Strefie Aktywności Gospodarczej

Nadchodzą wieści dla inwestorów, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani ulokowaniem swojego biznesu w Łańcucie. Miasto ogłosiło kolejne przetargi na nieruchomości zlokalizowane w Strefie Aktywności Gospodarczej.

Czytaj więcej