Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-02-15, 12:40


Nadchodzą wieści dla inwestorów, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani ulokowaniem swojego biznesu w Łańcucie. Miasto ogłosiło kolejne przetargi na nieruchomości zlokalizowane w Strefie Aktywności Gospodarczej.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie dzieje się coraz więcej w łańcuckiej SAG. Inwestorzy, którzy w ostatnich kilkunastu miesiącach zakupili działki pod budowę nowych zakładów, gwarantują powstanie nowych miejsc pracy w mieście.

Jak mówił zastępca burmistrza Miasta Łańcuta Michał Mglej:

Miasto Łańcut jest atrakcyjną lokalizacją do inwestowania. Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie inwestowaniem na jego terenie. Przedsiębiorców przekonują zalety inwestowania w SAG: niskie ceny działek, bardzo dobra lokalizacja oraz ulgi.

FOT. PIOTR DUBIEL

Miasto Łańcut celem zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej i wzrostu aktywności w zakresie współpracy międzyregionalnej utworzyło Strefę Aktywności Gospodarczej. Zostały uzbrojone tereny inwestycyjne przy ul. Polnej o powierzchni 20,7134 ha, z których 9 ha przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Inwestorzy, którzy wybudują zakład w Łańcucie, mogą liczyć na ulgi przyznawane nowym przedsiębiorcom.

Jak wyjaśnia Michał Mglej:

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na terenie Łańcuta ulokować swoją działalność mogą liczyć na ulgi i preferencje podatkowe, a także wsparcie w realizacji procedur związanych z tworzeniem nowej inwestycji, pozyskiwaniem i szkoleniem kadr.
Od listopada 2019 r. w Łańcucie obowiązują atrakcyjne stawki podatku od środków transportowych, które kształtują się na poziomie jednych z najniższych w skali całego kraju.
W naszym mieście obowiązuje również uchwała, w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis, na podstawie której w celu wspierania przedsiębiorczości, zachęcania do nowych inwestycji gospodarczych i tworzenia nowych miejsc pracy na terenie Gminy Miasto Łańcut zwalnia się od podatku od nieruchomości budynki lub ich części, budowle lub ich części zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej, związane z realizacją nowej inwestycji i utworzeniem nowych miejsc pracy na terenie Gminy na warunkach określonych w uchwale.

FOT. PIOTR DUBIEL

SAG to ponad 12 ha uzbrojonego terenu. Na jego terenie powstała sieć wodociągowa, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć kanalizacji deszczowej wraz z przepompowniami, zbiorniki, które zapewniają odwodnienie terenu i jednocześnie pełnią funkcję przeciwpożarową, droga wraz z chodnikiem, placami manewrowymi i oświetleniem. Zaletą jest niewątpliwie lokalizacja. Świetna komunikacja z drogą krajową, linią kolejową oraz autostradą A4.

Obecnie ogłoszono przetargi na kolejne tereny inwestycyjne w Strefie Aktywności Gospodarczej w Łańcucie, przy ul. Polnej.

FOT. PIOTR DUBIEL

Działki przeznaczone są dla przedsiębiorstw: produkcyjnych, magazynowych, a także wielkoprzestrzennych obiektów handlowych. Żadna firma nie może prowadzić działalności uciążliwej dla środowiska i okolicznych mieszkańców. Teren inwestycyjny objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Według niego działki położone są w terenie oznaczonym symbolem P/U, jako tereny obiektów produkcyjnych, składowych i magazynów oraz usług.

Jak dowiadujemy się z Urzędu Miasta Łańcuta:

Aktualnie sprzedano 4 działki. Natomiast pozostało do sprzedania 6 kompleksów działek o łącznej powierzchni ponad 7 ha podzielone na kompleksy o pow. od 0.8630 do 1.7596 ha.

Przetarg na wszystkie ww. działki jest ogłoszony a rozstrzygnięcie planowane jest w dniu 16 marca 2023 r.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Podsumowanie Programu Przebudowy Dróg Miejskich edycja 2022

Rok 2022 za nami, a co za tym idzie zakończył się już Program Przebudowy Dróg Miejskich edycja 2022. Teraz czas na analizę i podsumowanie co udało się w jego ramach wykonać, a jakie inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku.

Czytaj więcej

Miejska Biblioteka Publiczna znów czynna dla czytelników

Trwający ponad dwa lata remont Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie dobiegł końca. Od wczoraj placówka jest otwarta dla wszystkich mieszkańców miasta i zaprasza do korzystania z jej zasobów, a także udziału w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, jakie będą się tu odbywać.

Czytaj więcej

Nowa hala sportowa w budowie – czy prace idą zgodnie z planem?

Na tę inwestycję społeczność szkoły oraz Przedmieścia czekała długich kilkanaście lat. Mowa o budowie nowoczesnej i pełnowymiarowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Wykonawca zapewnia, że efektem końcowym będziemy mogli cieszyć się jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Czytaj więcej