Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-01-03, 09:37


Na tę inwestycję społeczność szkoły oraz Przedmieścia czekała długich kilkanaście lat. Mowa o budowie nowoczesnej i pełnowymiarowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Wykonawca zapewnia, że efektem końcowym będziemy mogli cieszyć się jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w postępowaniu przetargowym, jest Firma AJ Profibud z Chmielnika. Podpisanie umowy miało miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Zaraz po tym prace na budowie ruszyły pełną parą.

Na realizację tego zadania, Samorząd Miasta pozyskał niespełna 9 milionów zewnętrznego finansowania. Natomiast z własnego budżetu Miasto dołożyło tylko nieco ponad 300 tysięcy złotych.

Zadanie obejmuje budowę sali gimnastycznej z zapleczem. Są to szatnie, sanitariaty, pomieszczenia dla trenera oraz techniczne. W ramach zadania wykonano budowę przyłączy wody, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budowę odcinka sieci gazowej wraz z przyłączem, instalacje elektryczne, oświetlenie. Nowa sala gimnastyczna zostanie również wyposażona.

Do chwili obecnej zrealizowano stan surowy zamknięty. Trwają prace instalacyjne oraz wykończeniowe wewnątrz jak również prace elewacyjne.

Obiekt ma służyć nie tylko społeczności szkolnej. Będzie on dostępny dla mieszkańców do organizacji imprez środowiskowych o charakterze rekreacyjnym oraz kulturalnym.

Jak zapewnił wykonawca, efektem końcowym będziemy mogli cieszyć się jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, a być może uda się wcześniej.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Rozpoczęte prace przy budowie łącznika

Od kilku lat wraz z tematem przebudowy przejazdu kolejowego w dzielnicy Podzwierzyniec pojawia się również aspekt łącznika, który ma połączyć użytkowaną od ubiegłego roku „nową obwodnicę” z autostradą A4.

Czytaj więcej

Kolejne utrudnienia w ruchu drogowym

Ważna informacja dotycząca realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary w miejscowości Łańcut ul. Moniuszki do granicy pasa drogowego DK 94 w Łańcucie wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego z ul. Kościuszki.”

Czytaj więcej

WAŻNY KOMUNIKAT o rozpoczęciu prac remontowych!

Od dnia jutrzejszego rozpoczną się prace remontowe dotyczące realizacji zadania p.n. „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary w miejscowości Łańcut ul. Moniuszki do granicy pasa drogowego DK 94 w Łańcucie wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego z ul. Kościuszki”. Informacje dotyczące ruchu drogowego na czas remontu znajdują się poniżej.

Czytaj więcej