Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-17, 14:57


Od kilku lat wraz z tematem przebudowy przejazdu kolejowego w dzielnicy Podzwierzyniec pojawia się również aspekt łącznika, który ma połączyć użytkowaną od ubiegłego roku „nową obwodnicę” z autostradą A4.

W kwietniu tego roku ogłoszono przetarg, na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji o czym pisaliśmy TUTAJ.

W lipcu br. Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podpisali umowę na dofinansowanie zadania polegającego na budowie wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. Środki na realizację tej inwestycji pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. O oficjalnym podpisaniu umowy pisaliśmy TUTAJ.

Już dzisiaj możemy zaobserwować rozpoczęte prace (wycinkę drzew) przy realizacji tego zadania. Nowa droga ma mierzyć około 3386 m, a całkowity koszt jej wykonania to 46 550 000, 00 zł, kwota dofinansowania przez Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury wynosi 32 550 000, 00 zł.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2022-2024.

Tekst: Julia Kułak

Komentarze

[…] Roboty przy pierwszej z nich już ruszyły, o czym pisaliśmy tutaj. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kolejne utrudnienia w ruchu drogowym

Ważna informacja dotycząca realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary w miejscowości Łańcut ul. Moniuszki do granicy pasa drogowego DK 94 w Łańcucie wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego z ul. Kościuszki.”

Czytaj więcej

WAŻNY KOMUNIKAT o rozpoczęciu prac remontowych!

Od dnia jutrzejszego rozpoczną się prace remontowe dotyczące realizacji zadania p.n. „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary w miejscowości Łańcut ul. Moniuszki do granicy pasa drogowego DK 94 w Łańcucie wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego z ul. Kościuszki”. Informacje dotyczące ruchu drogowego na czas remontu znajdują się poniżej.

Czytaj więcej

Aktualne, miejskie remonty

Co roku miasto realizuje wiele inwestycji, które mają poprawić funkcjonalność oraz zwiększyć przyjazność miasta dla mieszkańców.

Czytaj więcej