Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-10-18, 10:22


Od dnia jutrzejszego rozpoczną się prace remontowe dotyczące realizacji zadania p.n. „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary w miejscowości Łańcut ul. Moniuszki do granicy pasa drogowego DK 94 w Łańcucie wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego z ul. Kościuszki”. Informacje dotyczące ruchu drogowego na czas remontu znajdują się poniżej.

Od dnia 19.10.2022 r., Generalny Wykonawca PBI Infrastruktura S.A. ul. Kolejowa 10E, 23-200 Kraśnik, rozpocznie prace remontowe na odcinku ul. Mickiewicza (od skrzyżowania z ul. Tkacką do granicy pasa drogowego DK 94). Roboty będą obejmować wymianę elementów chodnika po obu stronach jezdni oraz wymianę nawierzchni.

Na czas prowadzenia ww. prac ruch będzie odbywał się wahadłowo, zgodnie z zatwierdzonym Projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu.

źródło: Google Maps

Kolejno firma przystąpi do prac również na odcinku skrzyżowania ul. Sikorskiego i ul. Kościuszki. Tutaj przewidziany termin realizacji to między 25 a 31 października br.

Jak informuje Jakub Głowacki, Kierownik Robót, PBI Infrastruktura S.A. prace będą obejmowały wymianę nawierzchni na wlocie ul. Sikorskiego oraz tarczy skrzyżowania. Na czas prowadzenia ww. robót ruch będzie odbywał się wahadłowo relacji ul. Kościuszki – ul. Sikorskiego, natomiast zamknięty zostanie odcinek prowadzący do centrum tj. ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Moniuszki. Objazd będzie wyznaczony ul. Moniuszki w obu kierunkach, przy ograniczeniu tonażu do 5 t.,  zgodnie z zatwierdzonym Projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu. Podane wyżej terminy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

źródło: Google Maps

Ponadto na ww. zadaniu będą prowadzone prace na ul. Kościuszki od ul. Moniuszki do ul. Rynek oraz od ul. Kowalskiej do ul. Mickiewicza. Ten etap obejmować będzie roboty brukarskie polegające na wymianie krawężników i nawierzchni chodników z kostki brukowej oraz wymianę warstwy nawierzchniowej jezdni – dodaje kierownik Głowacki.

O terminie realizacji tego etapu poinformujemy w późniejszym czasie.

fot. Piotr Dubiel widok na ul. Kościuszki

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Komentarze

Anonim pisze:

????

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Aktualne, miejskie remonty

Co roku miasto realizuje wiele inwestycji, które mają poprawić funkcjonalność oraz zwiększyć przyjazność miasta dla mieszkańców.

Czytaj więcej

Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy łącznika

Dobra wiadomość dla mieszkańców Łańcuta. W dniu wczorajszym Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podpisali umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na trzy inwestycje drogowe, które będą realizowane na Podkarpaciu. Jedną z nich jest budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. Inwestycja będzie realizowana w latach 2022-2024.

Czytaj więcej

Jak zmieniły się podwórka na łańcuckich osiedlach?

Nowoczesne place zabaw, nowe dojazdy, parkingi, zieleń osiedlowa oraz oświetlenie – to efekt zrealizowanego przez Miasto Łańcut programu rewitalizacji przestrzeni międzyblokowych. Swój wygląd gruntownie zmieniły podwórka osiedli Trześnik, Słowackiego oraz Armii Krajowej.

Czytaj więcej