Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-07-26, 09:58


Dobra wiadomość dla mieszkańców Łańcuta. W dniu wczorajszym Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podpisali umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na trzy inwestycje drogowe, które będą realizowane na Podkarpaciu. Jedną z nich jest budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. Inwestycja będzie realizowana w latach 2022-2024.

Łańcut będzie miał wschodnią obwodnicę dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to potrzebna i długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja drogowa. Jeszcze w maju 2021 roku Samorząd Województwa Podkarpackiego złożył do Ministerstwa infrastruktury wnioski o dofinansowanie trzech obwodnic (w tym wschodniej obwodnicy Łańcuta) właśnie w ramach RFRD.

Całkowity koszt zadania pn. „Budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie” wyniósł po przetargu 46 550 000, 00 zł. Obwodnica ma mieć 3,4 km długości, być drogą w klasie G, jednojezdniowa o dwóch pasach o szerokości pasa 3,5 m. Będzie ona fragmentem drogi wojewódzkiej 877 w m. Wola Dalsza, natomiast koniec na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ulicą Graniczną na granicy m. Łańcut i Głuchów.

W dniu wczorajszym, w Łańcucie została podpisana umowa na dotację przez Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Wysokość dofinansowania to 32 550 000, 00 zł.

Dzięki budowie łącznika centrum Łańcuta zostanie odciążone od ruchu pojazdów ciężarowych oraz osobowych. Zwiększy to przepustowość oraz ograniczy negatywne skutki oddziaływań związanych z ruchem drogowym.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Komentarze

[…] W lipcu br. Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podpisali umowę na dofinansowanie zadania polegającego na budowie wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. Środki na realizację tej inwestycji pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. O oficjalnym podpisaniu umowy pisaliśmy TUTAJ. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jak zmieniły się podwórka na łańcuckich osiedlach?

Nowoczesne place zabaw, nowe dojazdy, parkingi, zieleń osiedlowa oraz oświetlenie – to efekt zrealizowanego przez Miasto Łańcut programu rewitalizacji przestrzeni międzyblokowych. Swój wygląd gruntownie zmieniły podwórka osiedli Trześnik, Słowackiego oraz Armii Krajowej.

Czytaj więcej

W Łańcucie powstanie tor rowerowy typu „pumptruck”

Miasto Łańcut planuje budowę toru rowerowego typu „pumptruck”. Ma on powstać w miejscu boiska do piłki nożnej w dzielnicy Podzwierzyniec. Oprócz asfaltowego toru znajdzie się tu również miejsce odpoczynku, mała architektura, a także chodnik.

Czytaj więcej

Umowa na budowę hali sportowej przy SP3 podpisana

12 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie, na którym podpisana została umowa na wykonanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łańcucie. Umowę zawarło Miasto Łańcut z firmą AJ Profibud.

Czytaj więcej