Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-24, 13:49


Miasto Łańcut planuje budowę toru rowerowego typu „pumptruck”. Ma on powstać w miejscu boiska do piłki nożnej w dzielnicy Podzwierzyniec. Oprócz asfaltowego toru znajdzie się tu również miejsce odpoczynku, mała architektura, a także chodnik.

Przedmiotem zadania jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych według opracowanej dokumentacji dla zadania pod nazwą „Budowa toru rowerowego typu „pumptruck” w Łańcucie w formule zaprojektuj – wybuduj.

Teren, na którym planowana jest inwestycja znajduje się w dzielnicy Podzwierzyniec, obok Filii Miejskiego Domu Kultury. Działka będąca własnością Gminy Miasto Łańcut posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Obecnie, na terenie wspomnianej działki znajduje się ogrodzone boisko do piłki nożnej. Istniejące ogrodzenie zostanie wykorzystane.

Tor będzie przeznaczony do jazdy na rowerze i skierowany do wszystkich grup wiekowych.

Zadanie będzie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja będzie obejmować wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszelkich pozwoleń oraz roboty budowlane tj. wykonanie asfaltowego toru typu „pumptrack” wraz z utwardzonym miejscem odpoczynku, małą architekturą, odwodnieniem oraz dojściem w formie chodnika z istniejącego parkingu. Zakładane w programie funkcjonalno-użytkowym parametry toru: powierzchnia pasma jezdnego – nawierzchnia bitumiczna o powierzchni 280m2, długości 140mb, szerokości 2mb, grubości 5cm. Wysokość typowych przeszkód (muld napędzających) to 35-85 cm, wysokość zakrętów (band) i przeszkód (wybicia/lądowania) to 90-140 cm, a ilość zakrętów profilowanych (band) – min. 4 szt. – informuje Michał Mglej, zastępca burmistrza Miasta Łańcuta.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma OBO Polska z Rzeszowa na kwotę 389 454,57 zł.

Planowany termin podpisania umowy to 28.06.2022 r. Zadanie zostanie wykonane w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania umowy. Koszt inwestycji to prawie 390 tys. zł – dodaje zastępca burmistrza.

Zagospodarowanie tego terenu poprzez rozszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej i dostarczenie mieszkańcom innowacyjnego obiektu ma na celu zwiększenie walorów turystyczno-rekreacyjnych.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

źródło: BIP Łańcut

Komentarze

anomaly pisze:

Pumptrack już dawno stoi wybudowany, sezon w pełni a tor nadal nie otwarty.

Lancut News pisze:

Pumptruck zostanie otwarty w najbliższą sobotę, tutaj znajdują się szczegółowe informacje: https://lancutnews.pl/otwarcie-toru-rowerowego-pumptruck-w-dzielnicy-podzwierzyniec/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Umowa na budowę hali sportowej przy SP3 podpisana

12 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie, na którym podpisana została umowa na wykonanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łańcucie. Umowę zawarło Miasto Łańcut z firmą AJ Profibud.

Czytaj więcej

Ogłoszono przetarg na budowę łącznika

Przypomnijmy, że końcem ubiegłego roku wśród rządowego programu budowy 51 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich znalazła się długo wyczekiwana inwestycja – budowa łącznika pomiędzy autostradą A4 a DK94. 23 marca 2022 roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Łańcuta.

Czytaj więcej

Czy powstanie trasa rowerowa z Rzeszowa do Łańcuta?

Końcem ubiegłego roku pojawiły się w mediach informacje dotyczące powstania połączenia ścieżką rowerową Łańcuta z Rzeszowem. Jednak czy to nastąpi?

Czytaj więcej