Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-01-28, 08:24


Końcem ubiegłego roku pojawiły się w mediach informacje dotyczące powstania połączenia ścieżką rowerową Łańcuta z Rzeszowem. Jednak czy to nastąpi?

Do rozmów nad stworzeniem tzw. „rowerowej autostrady” z Rzeszowa do Łańcuta zasiedli przedstawiciele 4 samorządów lokalnych: Konrad Fijołek – Prezydent Miasta Rzeszowa, Wilhelm Woźniak – Wójt Gminy Krasne, Jakub Czarnota – Wójt Gminy Łańcut oraz Burmistrz Miasta Łańcuta- Rafał Kumek.

Jak podkreśla sam Burmistrz wszystkie samorządy intensywnie zaangażowały się we współpracę przy opracowywaniu koncepcji nowej ścieżki, jednak nie będzie to łatwa i szybka inwestycja nie tylko ze względów organizacyjnych, ale również finansowych.

Jednak jak informuje nas Miasto na horyzoncie pojawiła się nowa możliwość pozyskania środków na realizację „autostrady rowerowej”. W ramach 3 pkt. „Projektu programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027” można uzyskać finansowe wsparcie z Unii Europejskiej na rzecz inwestycji komunikacyjnych o zrównoważonym charakterze. Z pewnością zaangażowane w wyżej wspomniany projekt samorządy będą chciały skorzystać z tej możliwości.

Burmistrz wspomina:

Zadanie to będzie realizowane przez 4 samorządy, które doszły do porozumienia o konieczności budowy połączenia rowerowego. Trasa, o której mowa będzie miała wymiar podwójny. Z jednej strony turystyczny, ale również ma ułatwić ona komunikację między okolicznymi miejscowościami, a Rzeszowem czy Łańcutem. Celem takiego działania byłoby również odciążenie pozamiejskiego transportu samochodowego.

Tak więc czekająca nas inwestycja w połączenie rowerowe będzie bazowała głównie na dobrej współpracy między samorządami, ale również konieczności pozyskania środków unijnych.

Jak udało nam się dowiedzieć, w Łańcucie miałaby ona częściowo korzystać ze stworzonej już przy okazji budowy „obwodnicy” infrastruktury. Dodatkowo punkty, które miałyby być za jej pomocą skomunikowane to np. MOSiR.

Aktualnie pozostaje nam obserwować postępy na etapie planowania i organizacji inwestycji.

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Nabór uzupełniający do projektu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”

23 sierpnia br. w siedzibie Biura Stowarzyszenia Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF) Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek wziął udział w podpisaniu umowy z firmą, która zajmie się dostawą i montażem nowoczesnych urządzeń grzewczych w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”.

Czytaj więcej

Otwarcie wyremontowanej Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej

Nowa wypożyczalnia, strefa dla dzieci i młodzieży oraz sala komputerowa dostępne dla wszystkich czytelników. Na zewnątrz do dyspozycji mała architektura i siłownia plenerowa. Filia Biblioteki czynna od poniedziałku do piątku.

Czytaj więcej

Przebudowa magistrali wodociągowej pod DK94

Ubiegłej nocy miała miejsce wymiana części magistrali wodociągowej pod przebudowywaną drogą krajową nr 94.

Czytaj więcej