Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-08-26, 08:45


23 sierpnia br. w siedzibie Biura Stowarzyszenia Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF) Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek wziął udział w podpisaniu umowy z firmą, która zajmie się dostawą i montażem nowoczesnych urządzeń grzewczych w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”.

Zadanie to polega na likwidacji starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, zaprojektowaniu, dostawie, montażu i uruchomieniu kotłów kondensacyjnych gazowych.

W ramach tego projektu na terenie Łańcuta oraz dziewięciu innych gmin zrzeszonych w Rzeszowskim Obszarze Funkcjonalnym planuje się wymianę prawie 1500 starych urządzeń grzewczych.

W postępowaniu przetargowym, gdzie Zamawiającymi byli: Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz Gminy ROF najkorzystniejszą ofertę przedstawiła krośnieńska firma „NOVUM” Centrum Techniki Grzewczej i Sanitarnej.

Realizacja zamówienia na dostawę kotłów gazowych kondensacyjnych obejmie prawie 1500 budynków jedno- i wielorodzinnych, zapewni Mieszkańcom dostęp do nowych, ekologicznych źródeł ciepła i w sposób znaczący przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania do 85% kosztów netto na wymianę starego źródła ciepła wciąż mogą złożyć wniosek o udział w projekcie „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”. Od 1 – 30 września 2021 r. trwa nabór uzupełniający wniosków udziału w Projekcie.

Wnioski o przystąpienie do projektu przyjmowane będą w Urzędzie Miasta Łańcuta, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu pod numerem telefonu 17 249 04 22.

Wzory dokumentów związanych z naborem znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.

„Wymiana źródeł ciepła na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Oś III. Czysta energia, działanie 3.3 Poprawa jakości powietrza, Poddziałanie 3.3.3 Realizacja planów niskoemisyjnych – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Otwarcie wyremontowanej Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej

Nowa wypożyczalnia, strefa dla dzieci i młodzieży oraz sala komputerowa dostępne dla wszystkich czytelników. Na zewnątrz do dyspozycji mała architektura i siłownia plenerowa. Filia Biblioteki czynna od poniedziałku do piątku.

Czytaj więcej

Przebudowa magistrali wodociągowej pod DK94

Ubiegłej nocy miała miejsce wymiana części magistrali wodociągowej pod przebudowywaną drogą krajową nr 94.

Czytaj więcej

Umowa na budowę tunelu podpisana

Długo wyczekiwana inwestycja, szczególnie przez mieszkańców dzielnicy Podzwierzyniec, ma usprawnić ruch w ciągu drogi wojewódzkiej Naklik – Leżajsk – Szklary i ułatwić życie wielu kierowcom. Dziś podpisano umowę dotyczącą budowy tunelu. Według planów ma być gotowy do połowy 2023 roku.

Czytaj więcej