Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-04-13, 14:15


12 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie, na którym podpisana została umowa na wykonanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łańcucie. Umowę zawarło Miasto Łańcut z firmą AJ Profibud.

Budowa nowoczesnej pełnowymiarowej hali jest możliwa dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2021” oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zadanie obejmuje m.in. budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem i wszystkimi potrzebnymi instalacjami, wyposażenie, oświetlenie. W planie jest również wyposażenie hali w trybunę. Jest to bardzo potrzebna inwestycja nie tylko dla społeczności szkolnej ale także mieszkańców tej dzielnicy miasta. Tak funkcjonalny obiekt będzie można dodatkowo wykorzystać do organizacji imprez środowiskowych o charakterze rekreacyjnym oraz kulturalnym. Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w postępowaniu przetargowym, jest Firma AJ Profibud z Chmielnika.

Całkowita wartość inwestycji oszacowana została na ponad 9 milionów złotych. Gotowy obiekt zostanie oddany do użytku w przyszłym roku, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Ogłoszono przetarg na budowę łącznika

Przypomnijmy, że końcem ubiegłego roku wśród rządowego programu budowy 51 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich znalazła się długo wyczekiwana inwestycja – budowa łącznika pomiędzy autostradą A4 a DK94. 23 marca 2022 roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Łańcuta.

Czytaj więcej

Czy powstanie trasa rowerowa z Rzeszowa do Łańcuta?

Końcem ubiegłego roku pojawiły się w mediach informacje dotyczące powstania połączenia ścieżką rowerową Łańcuta z Rzeszowem. Jednak czy to nastąpi?

Czytaj więcej

Nabór uzupełniający do projektu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”

23 sierpnia br. w siedzibie Biura Stowarzyszenia Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF) Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek wziął udział w podpisaniu umowy z firmą, która zajmie się dostawą i montażem nowoczesnych urządzeń grzewczych w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”.

Czytaj więcej