Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-04-01, 12:51


Przypomnijmy, że końcem ubiegłego roku wśród rządowego programu budowy 51 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich znalazła się długo wyczekiwana inwestycja – budowa łącznika pomiędzy autostradą A4 a DK94. 23 marca 2022 roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Łańcuta.

Wartość planowanego zadania pn.: „Budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 Łańcut do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie” wynosi 46,55 mln zł, z czego do 80 proc. będzie pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostałe około 20 proc. z budżetu Województwa Podkarpackiego. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na lata 2022-2023. Na jakim etapie są prace? Komentarza w tej sprawie udzielił burmistrz Miasta Łańcuta.

23 marca 2022 roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 Łańcut do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. Kolejna inwestycja bardzo ważna dla naszego miasta staje się faktem. 22 kwietnia nastąpi otwarcie ofert.

Zakończenie procedury przetargowej i podpisanie umowy z wyłonionym Wykonawcą umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych. Termin zakończenia robót przewidziany jest na koniec 2023 roku – informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Przedmiotowe zamówienie obejmuje budowę drogi wojewódzkiej n 877 na odcinku od węzła „Łańcut” autostrady A4 do połączenia z drogą krajową nr 94 Rzeszów – Łańcut – Jarosław wraz z odcinkami dowiązania oraz przebudową/rozbudową dróg istniejących, przebudową i budową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych. Łączna długość projektowanego odcinka drogi wojewódzkiej wynosi około 3386 m – podaje Urząd Zamówień Publicznych.

Finanse na budowę tzw. „wschodniej obwodnicy Łańcuta” pozyskano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD).

Bezpośrednie połączenie węzła autostradowego A4 z nowo wybudowanym na granicy Łańcuta i Głuchowa rondem na drodze krajowej nr 94 pozwoli rozwiązać wieloletnie problemy komunikacyjne miasta Łańcuta. Jest to bardzo potrzebna inwestycja, wyczekiwana przez mieszkańców.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Komentarze

Anonim pisze:

Kiedys kochalem to miasto.
Dzisiaj inne miasta poszly do przodu i sie rozwijaja a Lsncut dziadzieje z rku na rok.
Wszystlie miasya maja juz lacznik a my dopiero planujemy przetarg.
Tak dalej to cala mlodziez z tad ucieknie i zoztanie miasteczko emerytow z pieknym zamkiem.
Przykro mi na takie wladze.

[…] W kwietniu tego roku ogłoszono przetarg, na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji o czym pisaliśmy TUTAJ. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Czy powstanie trasa rowerowa z Rzeszowa do Łańcuta?

Końcem ubiegłego roku pojawiły się w mediach informacje dotyczące powstania połączenia ścieżką rowerową Łańcuta z Rzeszowem. Jednak czy to nastąpi?

Czytaj więcej

Nabór uzupełniający do projektu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”

23 sierpnia br. w siedzibie Biura Stowarzyszenia Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF) Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek wziął udział w podpisaniu umowy z firmą, która zajmie się dostawą i montażem nowoczesnych urządzeń grzewczych w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”.

Czytaj więcej

Otwarcie wyremontowanej Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej

Nowa wypożyczalnia, strefa dla dzieci i młodzieży oraz sala komputerowa dostępne dla wszystkich czytelników. Na zewnątrz do dyspozycji mała architektura i siłownia plenerowa. Filia Biblioteki czynna od poniedziałku do piątku.

Czytaj więcej