Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-02, 08:44


Ważna informacja dotycząca realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary w miejscowości Łańcut ul. Moniuszki do granicy pasa drogowego DK 94 w Łańcucie wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego z ul. Kościuszki.”

Generalny Wykonawca PBI Infrastruktura S.A. ul. Kolejowa 10E, 23-200 Kraśnik informuje, że od dnia 03.11.2022 r. przystąpi do prowadzenia robót na odcinku ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Moniuszki do skrzyżowania z ul. Rynek) oraz na odcinku ul. Królowej Elżbiety i ul. Piłsudskiego (od ul. Kowalskiej do ul. Mickiewicza).

Pracę będą obejmować roboty brukarskie polegające na wymianie krawężników i nawierzchni chodników z kostki brukowej oraz wymianę warstwy nawierzchniowej jezdni – informuje Jakub Głowacki, Kierownik Robót, PBI Infrastruktura S.A.

Na czas prowadzenia ww. robót ruch będzie odbywał się tylko jednym pasem i tylko w jednym kierunku od ul. Mickiewicza w kierunku ul. Moniuszki, zgodnie z zatwierdzonym PTOR. Ruch od skrzyżowania ulic Sikorskiego i Kościuszki w kierunku Sokołów i Dynów dla pojazdów do 5 ton będzie kierowany objazdem przez ul. Moniuszki. Natomiast objazd do Rynku od ul. Piłsudskiego będzie prowadził ul. Tkacką. Przewidywane są też spore utrudnienia w ruchu pieszych.

Prace rozbiórkowe rozpoczną się 3.11.2022 r. Przewidywany termin zakończenia tego etapu robót to 6.12.2022 r. Podane wyżej terminy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

fot. S. Markowicz-Hołub

Komentarze

Zbulwersowany Mieszkaniec pisze:

Co dolega kostce, po której się chodzi obecnie ?!?!!?

Łańcut2 pisze:

Kostka będzie wymieniana tylko tam gdzie jest zniszczona lub będzie przekładana tylko tam gdzie jest pozapadana. Dobra kostka równo ułożona zostanie na swoim miejscu.

Zbulwersowany Mieszkaniec pisze:

Jako mieszkańcy obserwujemy w jaki sposób zrywa się kostkę…..KTOREJ NIC NIE JEST !!!!!! I na pewno nie będzie nigdzie indziej wykorzystana…. Po co te bajki ?!?! Pieniądze w błoto i utrudnienie funkcjonowania mieszkańcom !!!

A burmistrz chcąc zamknąć główną ulicę i zrobić deptak bo planty rewitalizuje niech sobie popatrzy do czego doprowadzają teraz ograniczenia w ruchu ( remont drogi wojewódzkiej, żeby nie było zaraz że się czepiam a to nie miasto a województwo robi) i 1 pas …. Zamknięcie całego obszaru głównej ulicy tak jak na dni miasta spowoduje totalny paraliż !!

Mieszkaniec pisze:

Pewnie jest ktoś chętny na towar

saw pisze:

…dobre zdjęcie,doskonale widać,że i asfalt,i chodnik w dobrym stanie….nie ma już gdzie wyrzucać publicznych pieniędzy???? co to jest za badziewie urzędnicze czy jakiekolwiek,że podejmuje takie decyzje,zgadza się na takie rzeczy???? a w innych miejscach miasta uliczki to tylko dziura na dziurze….paranoja

Zbulwersowany Mieszkaniec pisze:

Dokładnie tak…..

Piotr pisze:

Zróbcie światła na przejściu koło rest. U Sołtysa. Bo turyści chodzą jak chcą ciężko przejechać.

Rom pisze:

Aby się nie przedłużyło.

Anonim pisze:

Zgadzam się, przecież na większości tego remontowanego odcinka i jezdnia i chodniki są w dobrym stanie, po co to ruszać? Wyrzucanie naszych pieniędzy w „asfalt”. Lepiej by pomyślano o odetkaniu Łańcuta i wyprowadzeniu ruchu przelotowego poza miasto – mam na myśli prawdziwą obwodnicę a nie tą pseudo.

Andyla pisze:

Zgadzam się, przecież na większości tego remontowanego odcinka i jezdnia i chodniki są w dobrym stanie, po co to ruszać? Wyrzucanie naszych pieniędzy w „asfalt”. Lepiej by pomyślano o odetkaniu Łańcuta i wyprowadzeniu ruchu przelotowego poza miasto – mam na myśli prawdziwą obwodnicę a nie tą pseudo.

Mieszkaniec pisze:

Tak,najlepszy sezon na remonty, a nie lepiej by było zacząć od 6 grudnia na Mikołaja, i przerwać bo sypnie lub przymrozi ? Jaki włodarz taki system

Waryjot pisze:

Przydałoby sie małe rondo na wysokości Piwiarni 🙂

Zbulwersowany Mieszkaniec pisze:

Jeśli już się takie coś robi to prace powinny trwać 24 h !!! A tu co. … ???

darek pisze:

park przebudowywany nie wiadomo po co, dobra kostka do wymiany a to co naprawde potrzebne czyli przejazdu przez tory nie ma i trzeba stać ,

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

WAŻNY KOMUNIKAT o rozpoczęciu prac remontowych!

Od dnia jutrzejszego rozpoczną się prace remontowe dotyczące realizacji zadania p.n. „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary w miejscowości Łańcut ul. Moniuszki do granicy pasa drogowego DK 94 w Łańcucie wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego z ul. Kościuszki”. Informacje dotyczące ruchu drogowego na czas remontu znajdują się poniżej.

Czytaj więcej

Aktualne, miejskie remonty

Co roku miasto realizuje wiele inwestycji, które mają poprawić funkcjonalność oraz zwiększyć przyjazność miasta dla mieszkańców.

Czytaj więcej

Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy łącznika

Dobra wiadomość dla mieszkańców Łańcuta. W dniu wczorajszym Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podpisali umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na trzy inwestycje drogowe, które będą realizowane na Podkarpaciu. Jedną z nich jest budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. Inwestycja będzie realizowana w latach 2022-2024.

Czytaj więcej