Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-05-22, 08:49


Miasto realizuje kolejną edycję Programu Przebudowy Dróg Miejskich. W tym roku zmodernizowane zostaną ulice Kazimierza Wielkiego oraz Przemysłowa.

Ubywa dróg pilnie potrzebujących remontu. A to za sprawą prowadzonego przez samorząd miasta Programu Przebudowy Dróg Miejskich. Tegoroczna edycja obejmuje co prawda tylko dwie inwestycje, ale wymagające dużego wkładu finansowego, bo ponad 7,5 mln złotych. Z czego ulica Kazimierza Wielkiego pochłonie 3,3 mln zł, natomiast ul. Przemysłowa ponad 4,2 mln złotych.

Michał Mglej Zasępca Burmistrza Miasta Łańcuta:

Po przekazaniu placu budowy na ul. Kazimierza Wielkiego prace ruszyły. Potrwają one do końca września. Przebudowany zostanie odcinek o długości 615 m. Nowa droga posłuży nie tylko mieszkańcom, ale także turystom korzystającym i wypoczywającym w Camper Park.

Zakres rozbudowy ul. Kazimierza Wielkiego w Łańcucie:

1) rozebranie starej nawierzchni jezdni,
2) wykonanie nowej konstrukcji drogi i chodników,
3) wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej w 2 warstwach,
4) wykonanie nowego chodnika z kostki betonowej oraz montaż nowych krawężników,
5) wykonanie kanalizacji deszczowej,
6) wykonanie oświetlenia ulicznego z oprawami LED,
7) zabezpieczenie kolizji sieci,
8) przebudowa przepustu rurowego.

Część środków na remont tej drogi udało się pozyskać z rządowego programu Polski Ład (1 600 000,00 zł), natomiast wkład własny Miasta wyniósł 1 637 322,31 zł.

W ramach PPDM będzie realizowana budowa kolejnego etapu ul. Przemysłowej tj. Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w infrastrukturę drogową, media i oświetlenie w dzielnicy Podzwierzyniec. Tutaj również pozyskano środki zewnętrzne dzięki, którym ta inwestycja zostanie wykonana.

Zakres zamówienia obejmuje:

 1. wykonanie nowej konstrukcji drogi i chodników,
  2) wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej w 2 warstwach,
  3) wykonanie nowego chodnika z kostki betonowej oraz montaż nowych krawężników,
  4) wykonanie kanalizacji deszczowej,
  5) wykonanie oświetlenia ulicznego z oprawami LED,
  6) zabezpieczenie kolizji sieci,
  7) wykonanie nowego oznakowania.

Jak wspomniał Zastępca burmistrza Miasta inwestycja ta pozwoli połączyć obecną ul. Przemysłową z nowo budowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 877, tj. tunelu pod torami kolejowymi realizowanym przez PZDW oraz ul. Podzwierzyniec.

Wykonawca na realizację tego zadania ma czas do końca listopada. Koszt inwestycji to 4,2 mln złotych, z czego 2,5 mln zł wynosi dofinansowanie.

Michał Mac Radny Powiatu Łańcuckiego:

Jak widać, wdrożony w 2021 roku wieloletni Program Przebudowy Dróg Miejskich, przynosi dla Miasta korzyści. Wyremontowanych jest już ponad 40 dróg i kolejne są w remoncie. Jak zapewniają władze miasta drogi, które zostały, również doczekają się modernizacji.

 • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
 • Zdjęcia i montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Przed nami epokowa dla miasta inwestycja – budowa II nitki magistrali wodociągowej

Jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie w naszym mieście jest budowa drugiej nitki magistrali wodociągowej, która niebawem się rozpocznie. Z roku na rok problemy z wodą w sezonie letnim nasilają się. Inwestycja ta ma zapewnić bezpieczeństwo ciągłości dostaw wody pitnej dla ponad 17 tys. mieszkańców miasta.

Czytaj więcej

Otwarcie toru rowerowego- pumptruck w dzielnicy Podzwierzyniec

W najbliższą sobotę nastąpi otwarcie przestrzeni, w której zarówno dzieci, jak i młodzież będą mieć okazję wypróbować swoje rowerowe umiejętności.

Czytaj więcej

Podpisana umowa na rozbudowę ul. Kazimierza Wielkiego

Wraz z kolejnymi programami Przebudowy Dróg Miejskich w Łańcucie ubywa dróg pilnie wymagających remontu, czy niemal nieprzejezdnych. Jednak dobrze znający topografię miasta mieszkańcy, zdają sobie sprawę, iż jeszcze kilka dróg pilnie wymagających remontu jest.

Czytaj więcej