Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-08-21, 12:14


Trwają intensywne prace przy dwóch ważnych inwestycjach w Łańcucie – budowie tunelu w dzielnicy Podzwierzyniec oraz budowie łącznika we wschodniej części miasta. Poniżej przedstawiamy postęp prac.

Postęp prac przy budowie łącznika idzie zgodnie z planem. Finalnie prace mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku. Nowa trasa będzie spełniać dwie funkcje – obwodnicy, która pozwoli ominąć miasto od wschodu oraz łącznika autostrady z drogą krajową nr 94 w Głuchowie.

Za budowę łącznika odpowiada firma ANTEX. Nowa droga ma liczyć ponad 3 km. W ramach prac powstanie między innymi 7-metrowa jezdnia, pobocza, a także wiadukt nad linią kolejową.

fot. Piotr Dubiel

Drugą ważną inwestycją realizowaną w Łańcucie jest budowa tunelu/wiaduktu. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie poinformował, że prace idą zgodnie z planem. Jak potężna jest to inwestycja, można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

fot. PZDW, Piotr Dubiel

„Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary wraz z budową wiaduktu kolejowego/tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod linią kolejową nr 91 w Łańcucie”. Celem realizacji zadania jest oddanie do użytku bezkolizyjnego obiektu – tunelu drogowego, który zastąpi ruchliwy przejazd kolejowo-drogowy. W efekcie poprawi się bezpieczeństwo użytkowników, jak również usprawni się komunikacja drogowa w mieście.

Przy okazji budowy tunelu przebudowany zostanie odcinek drogi wojewódzkiej nr 877 wraz z infrastrukturą. Wykonane zostaną chodniki pieszo rowerowe, powstaną nowe zjazdy na sąsiednie działki oraz przebudowane zostaną ulice Kolejowa, Kasprowicza i jedna z dróg wewnętrznych.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Stara kaplica i groby Cetnarskich zostaną wyremontowane [wideo]

Miasto Łańcut aktywnie dąży do pozyskiwania środków na rozwijanie różnych obszarów działalności. Wiele się dzieje w sferze sportu, kultury i infrastruktury. O tych, którzy przyczynili się do kształtowania miasta, również nie zapomniano. Tym razem Miasto odnowi starą kaplicę cmentarną oraz groby Braci Cetnarskich.

Czytaj więcej

Całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie

W związku z realizacją budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary, wraz z budową tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod torowiskiem linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka, informujemy, że w czwartek, 27 lipca br., o godz. 8:00 nastąpi całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie.

Czytaj więcej

Trwają prace przy tunelu w dzielnicy Podzwierzyniec

Bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 z Łańcuta do Leżajska z linią kolejową nr 91 Kraków Główny – Medyka to inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców Łańcuta, a zwłaszcza mieszkańców dzielnicy Podzwierzyniec. Powstanie tunelu rozwiąże ogromne problemy komunikacyjne, poprawi jakość życia i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ciągle zakorkowanej drogi wojewódzkiej nr 877. Prace budowlane już trwają.

Czytaj więcej