Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-08-03, 10:49


Miasto Łańcut aktywnie dąży do pozyskiwania środków na rozwijanie różnych obszarów działalności. Wiele się dzieje w sferze sportu, kultury i infrastruktury. O tych, którzy przyczynili się do kształtowania miasta, również nie zapomniano. Tym razem Miasto odnowi starą kaplicę cmentarną oraz groby Braci Cetnarskich.

W ostatnich czterech latach wiele inwestycji zostało wykonanych na terenie Cmentarza Komunalnego w Łańcucie. M.in. przeprowadzono remont głównej alejki, wdrożono oświetlenie, wyremontowano kaplicę wraz z zapleczem sanitarnym, czy zakupiono nowy samochód dla usług pogrzebowych. To nie koniec prac na łańcuckim cmentarzu. Już niebawem rozpoczną się kolejne.

Udało się pozyskać kolejne środki. Tym razem na renowację zabytków, a dokładnie zabytkowej kaplicy cmentarnej oraz grobowca wielkich burmistrzów Łańcuta – Jana i Stanisława Cetnarskich.

Renowacja stała się możliwa, także dzięki przywróconej w ubiegłym roku kweście na cmentarzu, podczas dnia Wszystkich Świętych. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane przy pracach renowacyjnych.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie

W związku z realizacją budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary, wraz z budową tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod torowiskiem linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka, informujemy, że w czwartek, 27 lipca br., o godz. 8:00 nastąpi całkowite zamknięcie odcinka ulicy Kolejowej w Łańcucie.

Czytaj więcej

Trwają prace przy tunelu w dzielnicy Podzwierzyniec

Bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 z Łańcuta do Leżajska z linią kolejową nr 91 Kraków Główny – Medyka to inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców Łańcuta, a zwłaszcza mieszkańców dzielnicy Podzwierzyniec. Powstanie tunelu rozwiąże ogromne problemy komunikacyjne, poprawi jakość życia i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ciągle zakorkowanej drogi wojewódzkiej nr 877. Prace budowlane już trwają.

Czytaj więcej

Kolejne drogi remontowane w ramach Programu Przebudowy Dróg Miejskich

Miasto realizuje kolejną edycję Programu Przebudowy Dróg Miejskich. W tym roku zmodernizowane zostaną ulice Kazimierza Wielkiego oraz Przemysłowa.

Czytaj więcej