Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-03, 13:36


W ubiegły wtorek na cmentarzach miejskich prowadzono dwie zbiórki pieniężne. Jedną z przeznaczeniem na utrzymanie kuchni, prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im Św. Brata Alberta Koło w Łańcucie, drugą na renowację zabytkowych nagrobków.

Jak co roku, na łańcuckich cmentarzach podczas obchodzonego w całej Polsce Święta Wszystkich Świętych pojawili się kwestujący: członkowie organizacji Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie, pracownicy miejskich placówek, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół ZS Strzelec JP „Łańcucki Strzelec”, a także mieszkańcy miasta.

Zgodnie z coroczną tradycją część z nich zbierała środki na wsparcie kuchni prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im Św. Brata Alberta Koło w Łańcucie, które codziennie wydaje około 70 obiadów osobom potrzebującym.

Na ten cel udało się zebrać: 3 753,00 zł na cmentarzu w dzielnicy Podzwierzyniec oraz 25 973,01 zł na cmentarzu przy ul. Mościckiego w Łańcucie, co w sumie daje 29 726,01 zł.

Drugą z organizowanych w świątecznym czasie kwest była powracająca po kilkuletniej przerwie zbiórka na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków przeprowadzona przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Przyjaciół ZS Strzelec JP „Łańcucki Strzelec” oraz pracowników Urzędu Miasta.

Na renowację zabytkowych nagrobków zebrano: 8 531,22 zł; 0,75 funta oraz 0,52 euro. Zbiórkę będzie można jeszcze wspomóc m.in. podczas łańcuckich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

W tym roku mieszkańcy Łańcuta okazali się bardzo hojni, gdyż w sumie na obydwie zbiórki udało się pozyskać 38263, 75 zł.

Komentarze

[…] stała się możliwa, także dzięki przywróconej w ubiegłym roku kweście na cmentarzu, podczas dnia Wszystkich Świętych. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane przy […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zmiany w organizacji ruchu związane z Dniem Wszystkich Świętych

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie pojawiła się informacja dotycząca zmian w organizacji ruchu związanych z Dniem Wszystkich Świętych.

Czytaj więcej

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Pamiętajmy, że do takich wyjazdów należy się odpowiednio przygotować. Zachowajmy szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego powinniśmy zastosować kilka podanych przez Policję wskazówek.

Czytaj więcej

Inauguracja nowego roku akademickiego Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku umożliwia seniorom pogłębianie wiedzy, rozwijanie nowych zainteresowań, wysłuchanie wykładów wybitnych autorytetów naukowych, a także poznanie innych, ciekawych świata i nie przejmujących się metryką ludzi.

Czytaj więcej