Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-10-21, 14:07


Uniwersytet Trzeciego Wieku umożliwia seniorom pogłębianie wiedzy, rozwijanie nowych zainteresowań, wysłuchanie wykładów wybitnych autorytetów naukowych, a także poznanie innych, ciekawych świata i nie przejmujących się metryką ludzi.

Uniwersytet Trzeciego Wieku to nie tylko możliwość wysłuchania ciekawych wykładów, spotkania interesujących, wybitnych specjalistów, ale również szansa poznania innych, wspaniałych seniorów i uczestnictwa w wydarzeniach o różnej tematyce. Podstawą przyjęcia w poczet słuchaczy jest ukończenie aktywności zawodowej. W Łańcucie nowy rok akademicki rozpoczyna blisko 140 słuchaczy. 

Uroczystość inauguracyjna odbyła się 20 października, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, na której pojawili się zaproszeni goście. Słuchacze otrzymali życzenia na nadchodzący rok, a także wspólnie odśpiewano gaudeamus igitur.

Pierwszy wykład na temat „Sytuacji mniejszości polskiej na Ukrainie w warunkach zbrojnego konfliktu w Donbasie” wygłosił profesor UR Andrzej Bonusiak.

Wydarzeniu towarzyszył koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej oraz otwarcie wystawy poplenerowej „Pasje seniorów”. Są to prace grup: malarskiej, fotograficznej i rękodzieła artystycznego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jesień w łańcuckim parku

O tym, że jesień zachwyca swoimi barwami nie trzeba nikogo przekonywać. Aktualnie można ten piękny obraz podziwiać w całym mieście, a w szczególności w parku.

Czytaj więcej

Szlachetna Paczka pilnie szuka wolontariuszy na terenie Podkarpacia

Już wkrótce będziemy świadkami znanej od lat akcji pomocowe pd. „Szlachetna Paczka”. Zanim jednak niektórzy uzyskają pomoc, najpierw potrzebni są Ci, za pomocą, których będzie można pomóc.

Czytaj więcej

Dziś święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, zwane powszechnie Dniem Nauczyciela. Ten dzień jest okazją do wyrażenia wdzięczności pedagogom, którzy prowadzili i prowadzą nas przez całą ścieżkę edukacji.

Czytaj więcej