Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-10-17, 11:26


Już wkrótce będziemy świadkami znanej od lat akcji pomocowe pd. „Szlachetna Paczka”. Zanim jednak niektórzy uzyskają pomoc, najpierw potrzebni są Ci, za pomocą, których będzie można pomóc.

To już ostatni moment, by zostać Wolontariuszem Szlachetnej Paczki, a w woj. podkarpackim nadal brakuje ich blisko 140.

To właśnie wolontariusze są odpowiedzialni za kontakt z rodzinami, pomoc w odbiorze, segregacji, a także dostarczeniu paczek.

Jak wspominają organizatorzy:

Osoby potrzebujące pomocy żyją w naszym najbliższym otoczeniu – w sąsiedniej dzielnicy, bloku tuż obok czy mieszkaniu naprzeciwko. 1,5 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, to co 24 człowiek w naszym kraju. Często nikt ich nie dostrzega. 
Udział w wolontariacie Szlachetnej Paczki może sprawić, że takie osoby poczują się zauważone i otrzymają pomoc. By się zgłosić, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz. 

To do ilu rodzin Szlachetna Paczka dotrze w tym roku zależy od tego, ilu wolontariuszy zostanie zrekrutowanych. Każda zrekrutowana osoba, to szansa dla trzech rodzin na lepsze życie. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dziś święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, zwane powszechnie Dniem Nauczyciela. Ten dzień jest okazją do wyrażenia wdzięczności pedagogom, którzy prowadzili i prowadzą nas przez całą ścieżkę edukacji.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

5 października odbyła się LII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 14 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

Można składać wniosek o dodatek dla gospodarstw domowych

Wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek.

Czytaj więcej