Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-06-30, 07:36


Sprawdziliśmy jak postępują prace w ramach rozbudowy odcinka DK94 Łańcut – Głuchów (tzw. obwodnicy Łańcuta). Jak podaje GDDKiA na dzień 22 czerwca br. zaawansowanie wszystkich robót wynosiło 77%. Zobaczcie jak zmienił się krajobraz wzdłuż drogi w ciągu niemal dwóch lat.

Na całym odcinku wykonano ok. 70% masy bitumicznej. Obecnie prowadzone są prace związane z konstrukcją drogową trasy głównej oraz na jezdniach dodatkowych w zakresie nawierzchni. Realizowane są także prace brukarskie na pasie środkowym, a także na rondach, z których kilka jest zaplanowanych jako całkowicie przejezdne dla ruchu pojazdów nienormatywnych – informuje GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

Na obiekcie mostowym na rz. Sawa w Głuchowie i przepuście pozostały do wykonania prace wykończeniowe. Zakończono także prace związane z przebudową sieci.

Prace wykończeniowe trwają także przy oświetleniu oraz montażu ekranów akustycznych na całości odcinka objętego rozbudową. Zakończyły się również prace na wszystkich stanowiskach archeologicznych, których było na tym kontrakcie sześć – dodaje.

Jak informuje nas GDDKiA prace na budowie tzw. obwodnicy Łańcuta prowadzone są przy utrzymaniu ciągłości ruchu dwukierunkowego na DK94. Ze względu więc na zachowanie przejezdności i prowadzeniu ruchu przy jednoczesnym realizowaniu prac, na odcinku DK94 występują czasowe utrudnienia w ruchu, które ze względu na specyfikę budowy, potrwają do końca trwania kontraktu.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień 2021 r.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Parkingi przy MDK – WAŻNA INFORMACJA!

Miejski Dom Kultury w Łańcucie informuje o czasowym zamknięciu przyległych parkingów. Szczegółowe informacje poniżej.

Czytaj więcej

Bażantarnia miejscem gry terenowej – trwają zapisy

Już początkiem lipca śmiałkowie spragnieni przygód i leśnej wędrówki staną przed wyjątkowym wyzwaniem.

Czytaj więcej

Miasto Łańcut najlepsze w województwie w rankingu szczepień

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w województwie podkarpackim Gmina Miasto Łańcut aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w ilości wykonanych szczepień przeciw COVID-19.

Czytaj więcej